Reklama

Biznes i Finanse

Poczta Polska będzie doręczać przesyłki z Polski oferowane na platformie Shopee

Fot. Pxfuel/Domena publiczna

Od kwietnia br. – poszerzając współpracę z jedną z największych platform eCommerce działającą m.in. na rynku europejskim – Poczta Polska będzie doręczać zamawiane za jej pośrednictwem przesyłki z towarami od lokalnych, polskich sprzedawców. Przypominamy, że narodowy operator został strategicznym partnerem Shoppe pod koniec ubiegłego roku.

"Poprzez rozszerzenie współpracy, dotychczasowe partnerstwo Poczty Polskiej i Shopee stało się kompleksowe. Oferujemy naszemu klientowi rozwiązania dostosowane do charakteru międzynarodowej platformy, umożliwiające korzystanie z bezpiecznego i wygodnego sposobu doręczenia i odbioru przesyłek pochodzących od zagranicznych i naszych rodzimych przedsiębiorców. Wpisujemy się także w potrzeby i oczekiwania kupujących za pośrednictwem Shopee" – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Czytaj też

Usługa dostępna w kraju i za granicą

Od kwietnia br. kupujący mogą korzystać z doręczania przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej - zarówno dla zakupów pochodzących od sprzedawców zagranicznych, jak i sprzedawców krajowych. Przesyłki od sprzedawców z Polski będą doręczane do punktów odbioru w standardzie D+1 (usługa kurierska Pocztex), czyli w ciągu jednego dnia od ich nadania.

"Shopee to bardzo popularna także w Polsce platforma zakupowa. Rozszerzenie współpracy to dla Poczty Polskiej szereg korzyści – zwiększenie przychodów oraz wzrost popularności naszych usług wśród młodych klientów, którzy najczęściej korzystają z tej platformy zakupowej" – mówi Jacek Zimoch, zastępca dyrektora biura sprzedaży Poczty Polskiej.

17 tys. punktów

Przesyłki można będzie zamówić z doręczeniem pod adres lub do jednego z 17 tys. punktów odbioru zlokalizowanych na terenie całego kraju. Gdzie są zlokalizowane – można zobaczyć pod adresem.

W skład największej w Polsce sieci punktów odbioru wchodzą placówki własne Poczty Polskiej oraz punkty sieci partnerskich (m.in. Żabka, Biedronka, Lewiatan, Sklepy ABC, Delikatesy Centrum, punkty Ruch i stacje Orlen). W ramach współpracy z Shopee, Poczta Polska będzie oferowała również dostawę do automatów Pocztex. Do końca br. planowane jest uruchomienie 2 tys. urządzeń.

/Na podst. informacji prasowej

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze