Biznes i Finanse

Musk zwalnia z pracy swoich krytyków

Fot. Tabletmag.com

Jeden z inżynierów Twittera wdał się w dyskusję ze swoim nowym szefem Elonem Muskiem. Zarzucił mu brak kompetencji technicznych. Co zrobił miliarder? To, czego można było się domyśleć – wyrzucił go z pracy, zwalniając też inne, wspierające pracownika osoby.

Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze zamieszczonego przez Muska, w którym przeprasza, że serwis działa w wielu krajach bardzo wolno. Winę za to zrzucił na kiepską obsługę procesów RPC, czyli zdalnego wywołania procedury, których liczba miała wynosić mniej niż 1000.

Na wpis odpowiedział Eric Frohnhoefer – jeden z inżynierów Twittera, który odpisał Muskowi, że pracuje w tej firmie ok. 6 lat w ramach rozwoju aplikacji dla Androida i wskazał nowemu właścicielowi platformy, że ten się myli.

Musk poprosił Frohnhoefera o wyjaśnienie i „skorygowanie go, jeśli nie ma racji" oraz podanie właściwej liczby RPC, które powinny być obsługiwane przez aplikację.

Inżynier odpowiedział, że jego zespół wykonał dużo pracy na rzecz poprawy wydajności aplikacji i jakkolwiek zgadza się, że jest jeszcze wiele do zrobienia na Androidzie, to stwierdził, iż nie „liczba obsługiwanych żądań RPC jest najważniejszym problemem".

Czytaj też

Gdzie leży problem z Twitterem?

Według Frohnhoefera, aplikacja Twittera działa wolno, bo jest „spuchnięta od funkcji, które są niewiele używane. Po drugie, przez lata kumulowaliśmy dług technologiczny, sprzedawaliśmy szybkość i wydajność działania za nowe funkcje" – pisał inżynier.

Jak wskazał, „uczciwie, to powinniśmy priorytetowo traktować duże zmiany w kodzie aby walczyć z ponad 10-oma latami długu technologicznego i zacząć agresywnie kasować funkcje".

Ponownie zapytany przez Muska o to, jaka powinna być prawidłowa liczba obsługiwanych żądań RPC w aplikacji, Frohnhoefer odpisał: „Zero. Aplikacje nie wywołują żądań RPC".

Na pomoc uwikłanemu w konflikt z Muskiem inżynierowi Twittera przybyli jego koledzy i współpracownicy.

Czytaj też

Konflikt z niekompetencją i wielkim ego

Inżynier oprogramowania Ben Leib napisał o Musku: „jako dawny lider techniczny odpowiedzialny za infrastrukturę timeline'u na Twitterze, mogę z pewnością stwierdzić: ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi".

Inni uczestnicy dyskusji zwracali uwagę, że Musk zwolnił wielu pracowników technicznych, a obecnie narzeka na to, jak źle pod tym względem działa jego platforma.

Wskazywano też, że Musk nie ma kompetencji do zarządzania strukturą opartą na procesach związanych z działaniem oprogramowania i żartowano w charakterystyczny dla środowisk inżynierskich sposób.

Co zrobił Musk?

Oczywiście to, co można było łatwo przewidzieć zważając na jego styl zarządzania i zachowanie w ostatnich tygodniach.

Krytykujący go pracownicy Twittera zostali zwolnieni, a Frohnhoefer dowiedział się o tym w chwili, kiedy po prostu nie mógł zalogować się na swojego służbowego macbooka.

Według mediów , łącznie w wyniku twitterowego konfliktu z Muskiem wokół jego kompetencji, pracę w firmie straciło 14 osób.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także