Reklama

Biznes i Finanse

LG staje do wyścigu o technologię 6G. Zaprezentuje jej siłę w Korei Południowej

Autor. Melody Zhang/ Unsplash

Firma LG Electronics ogłosiła, że zademonstruje postępy firmy w zakresie badań i rozwoju nad technologią 6G podczas Koreańskiej Wystawy Nauki i Technologii 2021. Zaprezentowany zostanie wzmacniacz mocy 6G, opracowany wspólnie z niemieckim Instytutem Badawczym Fraunhofera.

Spółka już w sierpniu br. z powodzeniem zastosowała wzmacniacz mocy 6G w Berlinie do bezprzewodowego przesyłania i odbierania danych na odległość ponad 100 metrów, przy użyciu 6G w paśmie częstotliwości terahercowym (THz).

W 2019 roku Samsung ogłosił, ze bada zastosowanie technologii 6G , a celem jest ociągnięcie prędkości transferu wynoszącą 1 TB/s. Wciąż jednak rozwój 6G można oceniać jako początkowy, natomiast firma zakłada, że nowy standard przesyłu danych mógłby być gotowy w 2028 roku, a jego komercjalizacja byłaby możliwa do osiagnięcia w okolicach 2030 roku. Prace nad rozwojem 6G ogłosił również w październiku 2019 r. chiński koncern Huawei.

Rywalizacja między państwami

Warto wspomnieć, że innym państwem, które – poza Koreą Południową intensywnie pracuje nad 6G – są Chiny. Blisko 1/3 wniosków patentowych dotyczących 6G pochodzi właśnie z Państwa Środka.

Czytaj też

Z kolei Japonia zakłada, że nowe rozwiązania telekomunikacyjne wejdą w życie około 2030 roku i zastąpią 5G.

Natomiast o wadze technologii 6G mówił już był prezydent USA Donald Trump, który w lutym 2019 roku wskazywał, że chce jak najszybszego opracowania technologii 6G w Stanach Zjednoczonych.

2G i 3G będzie stopniowo znikać z Wielkiej Brytanii. Docelowo całkowite odejście od tej technologii ma nastąpić do 2033 roku. Wszystko po to, by „uwolnić fale radiowe” dla 5G, a w dalszej perspektywie 6G.

Czytaj też

Polska w tyle?

Przypomnijmy, że projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) , który jest niezbędny dla rozpoczęcia aukcji na częstotliwości dla sieci 5G w Polsce nie trafi w tym roku na posiedzenie Rady Ministrów.

Prace legislacyjne nad nowymi przepisami trwają od września ubiegłego roku, kiedy to zaprezentowano pierwszą wersję projektu nowelizacji. Jak dotąd regulacja nie doczekała się ostatecznej akceptacji i wejścia w życie.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze