Reklama

Polityka i prawo

Wielka Brytania wycofuje 2G i 3G

Fot. freeimageslive.co.uk/CC 3.0
Fot. freeimageslive.co.uk/CC 3.0

2G i 3G będzie stopniowo znikać z Wielkiej Brytanii. Docelowo całkowite odejście od tej technologii ma nastąpić do 2033 roku. Wszystko po to, by „uwolnić fale radiowe” dla 5G, a w dalszej perspektywie 6G. 

Wszystkie cztery brytyjskie telekomy – EE, Vodafone, O2 i Three – przyjęły harmonogram stopniowego wycofania 2G i 3G z powszechnego użytku – informuje agencja Reutera. Ma się to stać do końca 2033 roku, lecz BT, który jest właścicielem EE, ogłosił już w lipcu, że za dwa lata wycofa technologię 3G, a następnie 2G pod koniec dekady.

Brytyjski rząd twierdzi, że wskazanie konkretnego okresu dotyczącego wycofania starszych rozwiązań ułatwi nowym firmom wejście na rynek, ponieważ nie będą musiały skupiać się na technologiach z przeszłości. Tym samym Londyn chce bazować na większej liczbie dostawców.

Wsparcie technologii Open RAN 

Przypomnijmy, że wcześniej wprowadzono zakaz wykorzystania komponentów firmy Huawei w budowie 5G. W związku z tym brytyjski rząd wspiera rozwój technologii Open RAN (Open Radio Access Networks).

Nadine Dorries, odpowiedzialna za cyfryzację kraju, ogłosiła dzisiaj udzielenie dodatkowego finansowania w wysokości 50 mln funtów na projekty dotyczącej tego typu rozwiązań – podaje agencja Reutera.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze