Reklama

Biznes i Finanse

Korea Płd.: rośnie liczba ataków ransomware

Fot. FLY:D/unsplash.com
Fot. FLY:D/unsplash.com

Południowokoreańskie przedsiębiorstwa coraz częściej padają ofiarami ataków ransomware - wskazały władze tego kraju. Jak dodały, w pierwszej połowie roku odnotowano 78 tego typu kampanii, czyli o ponad trzy razy więcej niż w całym roku 2018.

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które infekuje komputery i blokuje dane, a przestępcy domagają się okupu za ich odblokowanie – przypomina południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Ze statystyk ministerstwa technologii informacyjnej i komunikacji wynika, że liczba ataków z użyciem takiego oprogramowania konsekwentnie rośnie. W 2018 roku w kraju odnotowano 22 takie ataki, w 2019 roku 39, a w 2020 roku – już 127.

W pierwszej połowie bieżącego roku wykryto w Korei Płd. 78 ataków z użyciem ransomware. Nie jest jasne, czy zaatakowane firmy zapłaciły przestępcom za odblokowanie ich danych – zaznacza Yonhap.

Na celowniku przestępców znalazła się między innymi południowokoreańska firma Super Hero, zajmująca się dostarczaniem żywności. Atak z użyciem ransomware sparaliżował w maju na kilka godzin pracę 15 tys. dostawców w całej Korei Płd.

Ministerstwo technologii informacyjnej i komunikacji przeprowadziło w tym samym miesiącu dwutygodniowe ćwiczenia dla firm w zakresie wykrywania ataków hakerskich. W październiku planowane są dodatkowo specjalne inicjatywy poświęcone rosnącemu zagrożeniu ransomware.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama