Reklama

Biznes i Finanse

Kolejna faza zwolnień w Mecie. Ile osób tym razem straci pracę?

Fot. Fot. Annie Spratt/Unsplash

Masowe zwolnienia zapoczątkowane przez firmę Marka Zuckerberga w listopadzie 2022 roku są nadal kontynuowane. W najbliższych dniach ma dojść do kolejnej fazy redukcji etatów w Mecie.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się ostatnia runda masowych zwolnień w Mecie – poinformował portal Vox .

„Trzecia fala nastąpi w przyszłym tygodniu" – powiedział prezes Mety ds. globalnych, Nick Clegg. W najbliższym czasie firma ma też opublikować wiadomość, w której poinformuje o tym, których działów dotkną cięcia.

Czytaj też

Kontynuacja procesu

Zapowiedź kolejnych zwolnień w Mecie nie powinna już zaskakiwać. Pierwsza wzmianka o masowej redukcji etatów miała miejsce jeszcze w listopadzie ubiegłego roku .

Kolejne miesiące przynosiły kolejne pożegnania. Np. w kwietniu doszło do zwolnienia 4 tys. osób (głównie z działów technicznych). To także wtedy Zuckerberg deklarował , że nie będzie to koniec rozstań w Mecie. Dziś widzimy, że zapowiedzi sprzed paru tygodni materializują się z całą mocą.

Czytaj też

Proces globalny

Podsumowując dokonujące się od kilku miesięcy zwolnienia w Mecie, można wyliczyć, że całościowo dotkną one ponad 20 tysięcy pracowników.

W kontekście całej branży mowa zaś o prawie 180 tysiącach osób (w okresie styczeń-kwiecień 2023). Biorąc pod uwagę fakt, że dane nie dotyczą końcówki ubiegłego roku, czyli momentu, gdzie zwolnienia już postępowały, można stwierdzić, że redukcje etatów dotknęły ponad 200 tysięcy osób w branży technologicznej.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

/MG

Komentarze