Reklama

Biznes i Finanse

Kiedy podwyżki dla ekspertów cyberbezpieczeństwa?

klawiatura
Będzie więcej środków w Funduszu Cyberbezpieczeństwa.
Autor. pxhere.com/CC0

Rząd o 100 proc. zwiększy finansowanie Funduszu Cyberbezpieczeństwa. Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wskazał termin, kiedy eksperci z branży odczują zmiany w swoich portfelach. 

W poniedziałek 15 kwietnia br. podczas konferencji Insecon w Poznaniu, wicepremier i minister Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że zwiększone zostanie finansowanie Funduszu Cyberbezpieczeństwa. Jak zadeklarował, będzie to o ponad 100 proc. więcej niż za czasu rządów Zjednoczonej Prawicy.

Przypomnijmy, że środki z funduszu stanowią istotną część wynagrodzenia dla ekspertów cywilnych i wojskowychodpowiedzialnych za ten ważny dla funkcjonowania państwa obszar.

„Zaangażowanie człowieka w cyfryzację ma kluczowe znaczenie, podobnie jak wykształcenie ekspertów” – stwierdził wicepremier w stolicy Wielkopolski, gdzie byliśmy obecni.

Czytaj też

Reklama

Od kiedy podwyżki?

W trakcie odbywającego się dzień później wydarzenia Secure 2024, zapytaliśmy ministra cyfryzacji o to, kiedy zwiększenie środków odczują osoby otrzymujące świadczenia. W odpowiedzi przedstawiciel rządu zaznaczył, że obecnie „toczy się proces sejmowy”. 

„Mam nadzieję, że w pierwszym półroczu ten proces legislacyjny się zamknie” – przekazał Krzysztof Gawkowski. 

Jak wskazał, należy się spodziewać, że w drugim półroczu środki zostaną zwiększone i wówczas będą podpisywane stosowne umowy

Obecnie zasady działania Funduszu Cyberbezpieczeństwa określa ustawa z dnia 2 grudnia 2021 r. o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Szymon Palczewski/ Nikola Bochyńska

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. cyberkapitan

    ...„toczy się proces sejmowy” .... no niech się toczy, byle szybko i z dobrym skutkiem, bo za chwilę nie będzie komu tych pieniędzy wypłacić. Rynek prywatny doskonale wie, że od początku 2024r., specjaliści IT w dziedzinie "cyber", nie otrzymują dodatków jakie otrzymywali wcześniej. Zastąpienie ich będzie bardzo trudne, ze względu na doświadczenie, specyfikę systemów i posiadane poświadczenia bezpieczeństwa. Nie da się wziąć człowieka z "ulicy" i powiedzieć mu: "siadaj i rób, to co tamten robił wcześniej". Pod rozwagę.

Reklama