Reklama

Biznes i Finanse

Intel rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Fot. Almondox/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Almondox/Wikipedia Commons/CC 3.0

Intel ogłosił rozbudowę swojego kampusu w Gdańsku o nowe laboratoria, w których będą realizowane projekty dotyczące m.in. sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, pojazdów autonomicznych czy bezpieczeństwa przechowywania danych.

Centrum badawczo-rozwojowe Intela w Unii Europejskiej jest drugim co do wielkości na świecie. Jedynie w Stanach Zjednoczonych firma posiada większą placówkę. Na początku 2021 roku rozpoczną się prace nad szóstym obiektem na tym terenie, gdzie powstaną kolejne laboratoria koncernu.

W nowym budynku ma powstać laboratorium serwerowe o wysokiej gęstości mocy (moc 2,2 MW), a także laboratorium audio. Intel na rozbudowę swojego centrum otrzymał 50 mln zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (z Programu Operacyjnego „Inteligentny Rozwój”, Działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”). Planowany termin ukończenia budowy pięciopiętrowego biurowca o powierzchni całkowitej 27 400 mkw. to połowa 2023 roku.

Intel informuje, że w nowym biurze do dyspozycji pracowników zostanie oddanych 900 miejsce parkingowym oraz 40 stacji ładowania samochodów elektrycznych.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama