Reklama

Biznes i Finanse

Cyberbezpieczeństwo kluczowe w 2022 r. W styczniu konferencja i warsztat Cyfrowej Polski

Autor. Związek Cyfrowa Polska

Jak zadbać o bezpieczeństwo cyfrowe aparatu państwowego i firm wkraczając w 2022 rok? Eksperci wyciągną wnioski z ostatnich dwunastu miesięcy oraz poprowadzą praktyczne warsztaty z cyberbezpieczeństwa w czasie konferencji z cyklu #CyfryzujemyPolskę „Cyberzagrożenia 2021 roku i wyzwania na 2022 rok”, organizowanej przez Związek Cyfrowa Polska. Redakcja Cyberdefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Postęp cyfryzacji polskiego biznesu, administracji publicznej, edukacji, czy służby zdrowia znacznie przyspieszył w ostatnich latach, m.in. w związku z trwającą pandemią. Coraz więcej usług i procesów wewnętrznych sektora publicznego i prywatnego realizowanych jest online, a w sieci płynie ogrom cennych, wrażliwych danych. Niestety fali transformacji cyfrowej nie zawsze towarzyszy dbałość o bezpieczeństwo cyfrowe.

W odpowiedzi na te wyzwania i potrzeby 13 stycznia 2022 roku Związek Cyfrowa Polska zorganizuje konferencję z cyklu "#CyfryzujemyPolskę: Cyberzagrożenia 2021 r. i wyzwania na 2022 r." oraz na warsztaty.

Rośnie skala cyberzagrożeń

Potrzebę pracy nad cyberbezpieczeństwem, które wymaga w naszym kraju poprawy wyjaśnia Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska: "Bacznie przyglądamy się rosnącej liczbie incydentów bezpieczeństwa cyfrowego i dostrzegamy ogromne znaczenie cyberbezpieczeństwa dla biznesu, administracji publicznej, obywateli i infrastruktury w kraju. Pragniemy w gronie ekspertów wyciągnąć wnioski z ubiegłego roku i przygotować się na nadchodzące dwanaście miesięcy w Polsce w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szerzyć praktyczną wiedzę i umiejętności na tym polu. W kraju wciąż niestety borykamy się z problemem niedostatecznej świadomości na temat cyberzagrożeń i sposobów zapobiegania im".

Dyskusje na bieżące tematy

W czasie nadchodzącego spotkania przedstawiciele rządu, samorządowcy, przedsiębiorcy i eksperci podejmą debatę na temat sytuacji i osiągnięć w zakresie cyberbezpieczeństwa w ubiegłym roku w obszarach administracji państwowej i samorządowej, biznesu oraz w odniesieniu do konsumentów.

Czytaj też

Rozmawiać będą również o tym, jak skutecznie chronić urządzenia elektroniczne i sieci internetowe, by w nowych warunkach bezpieczniej pracować, uczyć się i korzystać z usług publicznych oraz jakie procedury wdrożyć, aby Polska we wszystkich obszarach życia publicznego, społecznego i biznesowego była państwem cyfrowo bezpiecznym.

Wydarzenie, które organizowane jest pod patronatem honorowym Urzędu Zamówień Publicznych rozpocznie się 13 stycznia o godzinie 10.00 i transmitowane będzie online.

W czasie konferencji zaprezentowany zostanie również najnowszy raport Związku Cyfrowa Polska, zawierający rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa urządzeń końcowych takich jak smartfony, tablety, laptopy czy urządzenia drukujące. Partnerami wydarzenia są firmy Cisco oraz Samsung.

Czytaj też

Cyberbezpieczeństwo w praktyce

Natomiast w celu wzmocnienia wiedzy praktycznej z zakresu cyberbezpieczeństwa, 14 stycznia zorganizowany zostanie we współpracy z partnerem wydarzenia – Cisco – warsztat bezpieczeństwa cyfrowego skierowany do 3 sektorów: finansowego, publicznego oraz e-commerce. Podczas niego zostaną omówione kluczowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa m.in. komunikacji online, aplikacji, środowisk w których te funkcjonują, czy rozwiązań chmurowych.

Organizatorzy podkreślają potrzebę upowszechnienia dobrych praktyk z zakresu cyberbezpieczeństwa. "Jako branża cyfrowa pragniemy wspierać każdą gałąź sektora publicznego i prywatnego w dbaniu o ich bezpieczeństwo cyfrowe. Mamy nadzieję, że z wiedzą i wskazówkami uda nam się dotrzeć do jak najszerszego grona, a wnioski z dyskusji zaowocują działaniami o realnym znaczeniu dla cyfrowego bezpieczeństwa w kraju. Najwyższa pora, by o cyberbezpieczeństwie mówić głośno nie tylko w branży, ale wszędzie tam, gdzie postępuje cyfryzacja" - stwierdza Michał Kanownik.

Rejestracja na konferencję "#CyfryzujemyPolskę: Cyberzagrożenia 2021 r. i wyzwania na 2022 r." i towarzyszące jej warsztaty jest możliwa za pośrednictwem strony: cyber.cyfrowapolska.org. Redakcja CyberDefence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

/materiał partnera

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama