Reklama

Biznes i Finanse

Apple zmniejszy produkcję najnowszego iPhone’a 13

Fot. The Verge (@verge)/Twitter
Fot. The Verge (@verge)/Twitter

Apple może zmniejszyć produkcję najnowszego iPhone’a 13 nawet o 10 mln sztuk ze względu na globalny kryzys w branży półprzewodników.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez agencję Bloomberga koncern miał do końca bieżącego roku wyprodukować 90 mln sztuk najnowszego modelu smartfona. Jednak ze względu na kryzys w branży półprzewodników amerykański gigant zmniejszy ich liczbę. Wynika to z faktu, że dostawcy chipów, jak m.in. Broadcom czy Texas Instruments, mają problemy z dostarczeniem komponentów.

Problem w sektorze dotknął wiele firm. Głównie ucierpiały przedsiębiorstwa zajmujące się elektroniką i motoryzacją. Kryzys zaczął narastać wraz z rozwojem pandemii COVID-19 – to koronawirus w głównej mierze przyczynił się do powstania tak niekorzystnego obrotu spraw. Dlaczego?

W wrześniowym wywiadzie dla naszego portalu dr Błażej Sajduk z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnił, że branża nie przewidziała, że wraz z pandemią koronawirusa upowszechni się również tryb pracy zdalnej, edukacji online – generalnie nastąpi jeszcze większa cyfryzacja życia. „Taki stan rzeczy sprawił, że niemalże z marszu wzrosło zapotrzebowanie na sprzęt elektroniczny. Na skutek tego szybko stopniały zapasy półprzewodników, jakimi dysponowały firmy” – tłumaczył.

Zdaniem eksperta problem jeszcze nie zniknie. „sytuacja wróci do normy, lecz przewiduje się, że to nastąpi dopiero za 2-3 lata” – zaznaczył dr Błażej Sajduk. Pełna rozmowa jest dostępna po linkiem.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture

image
Fot. Reklama

Komentarze