Reklama

Biznes i Finanse

Aktualizacja iOS 15.4 dla iPhone’ów. W sieci Plus działa już 5G

Autor. screen www.Plus.pl

Aktualizacja systemu iOS 15.4 dla iPhone’ów – poza kilkoma zmianami, dostępnymi dla wszystkich użytkowników – przynosi jeszcze jedną, istotną dla abonentów sieci Plus. Działać ma już możliwość korzystania z 5G.

Reklama

Nowa aktualizacja obejmuje m.in. funkcję używania Face ID w czasie noszenia maski na twarzy czy pakiet nowych emoji. Jednak to nie jedyna zmiana: jak podaje serwis Telepolis.pl, w sieci Plus na iPhone’ach działa już 5G. Do tej pory miały pojawiać się problemy. Testy przeprowadzone przez redakcję potwierdzają jednak fakt działania 5G z kartą SIM Plusa.

Reklama

Jak uruchomić tę opcję? Po ściągnięciu aktualizacji do wersji 15.4, w Ustawieniach telefonu należy wybrać „Opcję danych komórkowych”, a następnie „Głos i dane”. Tam widoczne będzie „5G On” i „5G Auto”. Te opcje są widoczne w nowszych modelach telefonu: 12, 13 oraz SE.

Interwencja posła, sprawa dla UOKiK i UKE

Reklama

Jak pisaliśmy w styczniu br., poseł Michał Gramatyka (Polska 2050) miał wątpliwości w sprawie możliwości korzystania z 5G w sieci Plusa dla użytkowników iPhone’ów. Skierował pismo w tej sprawie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Urzędy odpowiedziały, że zajmą się sprawą - nie tylko UKE, ale także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do naszych tekstów odnosił się wtedy operator , wskazując, że „informacje o tym, że Plus blokuje dostęp do swoich własnych usług są absurdalne”. „Plus już informował, że nie blokuje dostępu do swoich usług żadnemu producentowi telefonów” - podkreślała firma.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama