Reklama

Social media

Zuckerberg: polaryzacja społeczeństwa w USA to wina polityków i mediów

Fot. Maurizio Pesce/Flickr/CC BY 2.0
Fot. Maurizio Pesce/Flickr/CC BY 2.0

Zdaniem szefa Facebooka Marka Zuckerberga polaryzacja amerykańskiego społeczeństwa narastała w Stanach Zjednoczonych jeszcze przed powstaniem social mediów. Podczas prezentacji stanowiska przed Kongresem za tworzenie podziałów obwinił m.in. polityków. 

Zuckerberg wraz z m.in. szefem Twittera Jackiem Dorseyem zeznawał w Kongresie na temat szerzenia dezinformacji i radyklanych poglądów w mediach społecznościowych. Kwestia ta znajduje się w centrum uwagi parlamentarzystów od czasu zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia br., w których śmierć poniosło pięć osób.

Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby zapewnić uczciwość wyborów, a następnie 6 stycznia prezydent (Donald) Trump wygłosił przemówienie, w którym odrzucił wyniki i wezwał ludzi do walki - powiedział Zuckerberg. Atak na Kapitol był oburzający i chcę wyrazić współczucie wszystkim pracownikom Kapitolu, którzy musieli przeżyć ten haniebny moment naszej historii - dodał.

Uważam, że były prezydent powinien być odpowiedzialny za swoje słowa, a ludzie, którzy złamali prawo, powinni być odpowiedzialni za swoje czyny - stwierdził szef Facebooka.

Zuckerberg powiedział także, że nie uważa, by giganci technologiczni byli w stanie zmniejszyć podziały w USA. Polaryzacja narastała w Ameryce na długo przed powstaniem mediów społecznościowych, a w wielu innych krajach, w których są one popularne, zmniejszyła się lub jest na stabilnym poziomie - argumentował.

Szef Facebooka obwinił za podziały w amerykańskim społeczeństwie środowiska polityczne i medialne, które rozdzierają Amerykę.

image

Źródło:PAP

Komentarze