Reklama

Social media

Facebook wprowadza nowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Fot. Ang.af.mil
Fot. Ang.af.mil

Facebook wprowadza nowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które nie wymaga od użytkownika podania numeru telefonu. Nowa metoda działa z wykorzystaniem specjalnych aplikacji - podał w czwartek serwis The Next Web.

Zewnętrzne aplikacje uwierzytelniające to coraz bardziej popularna metoda zabezpieczania dwuskładnikowego. Korzystają z niej m.in. użytkownicy Google'a, za pośrednictwem aplikacji Google Authenticator.

Z nowych możliwości uwierzytelniania dostępu do konta na Facebooku można skorzystać po wejściu w ustawienia bezpieczeństwa i logowania serwisu i dodanie wybranej aplikacji w przeznaczonej do tego sekcji. Użytkownik otrzymuje wówczas kod QR, który musi zeskanować w programie uwierzytelniającym, a następnie - wpisać w okienko na Facebooku wygenerowany przez aplikację kod.

Nowa metoda uwierzytelniania dwuskładnikowego pozwoli użytkownikom na zwiększenie bezpieczeństwa kont na Facebooku. Eksperci z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego coraz częściej wskazują, że uwierzytelnianie z wykorzystaniem kodów SMS nie jest już metodą bezpieczną - kody te mogą zostać łatwo przechwycone przez hakerów, którzy mogą również podmienić je wygenerowanymi, fałszywymi ciągami cyfr.

Do skorzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego z wykorzystaniem zewnętrznej aplikacji nie potrzeba połączenia z internetem. 

Źródło:PAP

Komentarze