Reklama

Social media

Atak hakerów na firmę organizującą szybkie testy na obecność koronawirusa

Zdjęcie poglądowe / fot. Unsplash; Dmitry Berdnyk
Zdjęcie poglądowe / fot. Unsplash; Dmitry Berdnyk

Setki młodych klubowiczów utknęły w nocy z piątku na sobotę przed jednym z największych klubów w Amsterdamie. Nie mogli dostać się do środka, bo nie posiadali negatywnego wyniku testu. Powód – hakerzy włamali się do systemu firmy testującej.

W piątek przed punktami oferującymi darmowe testy antygenowe gromadziły się kolejki w całym kraju. Według mediów dominowali głównie młodzi ludzie, którzy chcieli odwiedzić otwarte w nocy z piątku na sobotę kluby nocne i dyskoteki. Aby to zrobić, konieczne było posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Początkowo sądzono, że kolejki przed punktami testowymi są jedynie konsekwencją dużego zainteresowania ponowną możliwością pójścia do klubu lub dyskoteki.

W piątek wieczorem okazało się jednak, że powodem jest atak hakerów. Pojawiły się poważne opóźnienia w przetwarzaniu wyników testów, o czym przekonało się ok. 300 osób, które czekały na wejście do klubu Paradiso, aby wziąć udział w imprezie z udziałem DJ Reinier Zonneveld.

Nie zostali jednak wpuszczeni, ponieważ - mimo przetestowania  - ciągle nie otrzymali wyniku testu. „Czekaliśmy po trzy godziny na test, teraz mokniemy w deszczu, bo nie ma wyników” – powiedziała telewizji RTL jedna z oczekujących osób.

"Jestem rozczarowany, widząc, że ktoś próbuje to zakłócić. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by nadrobić zaległości" – powiedział dziennikowi „Algemeen Dagblad” Tom Middendorp, prezes zarządu Open Netherlands Foundation - organizacji, która nadzoruje proces bezpłatnych testów.

Jak poinformował dziennik „Trouw”, firma zwracała pieniądze za niewykorzystane bilety.

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama