Reklama

Armia i Służby

„Zniesławianie i znieważenie” funkcjonariuszy SG w sieci. Zawiadomiono prokuraturę

Fot. Straż Graniczna (@Straz_Graniczna)/Twitter
Fot. Straż Graniczna (@Straz_Graniczna)/Twitter

Związkowcy ze Straży Granicznej zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia. Miało do tego dojść za pomocą mediów społecznościowych, gdzie publikowano wpisy uderzające w funkcjonariuszy służących na granicy polsko-białoruskiej. 

O zawiadomieniach złożonych w stołecznej prokuraturze, dotyczących trzech osób, poinformował w poniedziałek dziennikarzy w Białymstoku Marcin Kolasa - szef zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG. Jak mówił, to zawiadomienia wobec osób, które zniesławiały i znieważały funkcjonariuszy.

Jest to dla nas tym bardziej przykre, że w sytuacji kiedy funkcjonariusze, bez względu na porę dnia i pogodę chronią naszą granicę, pozostawili rodziny, byli bardzo brutalnie atakowani przez służby reżimu białoruskiego, padały w mediach społecznościowych bardzo przykre słowa - mówił Kolasa. Zadeklarował też pomoc prawną Związku wszystkim potrzebującym jej funkcjonariuszom.

Morale funkcjonariuszy 

Dopytywany nie ujawnił danych osób, których zawiadomienia dotyczą; mówił, że związkowcy nie chcą promować tych osób. To były bardzo skandaliczne i haniebne wypowiedzi (...). Chodzi o wpisy osób, które naszym zdaniem nie rozumieją tego, co się dzieje na granicy. Które takimi wypowiedziami powodowały, że mogły wpłynąć na morale funkcjonariuszy w takim ciężkim okresie. Że funkcjonariusze się zastanawiali, z jakiego powodu są tak atakowani, czy dla tych osób, które to robią jest ważne, żeby miały dużo >>lajków<< na swoich wypowiedziach, czy dla nich ważna jest ochrona granicy państwowej - mówił Kolasa.

Pytany o morale służb na granicy z Białorusią ocenił, że są one bardzo dobre. Służby są zjednoczone, co pokazały i działania w Kuźnicy i to, co się dzieje każdego dnia na granicach pokazuje, że morale naszych służb jest na wysokim poziomie - dodał. Mówił też, że jeśli są jakieś kwestie do wyjaśnienia zarówno z Komendą Główną SG czy z MSWiA, to od razu są wyjaśniane i załatwiane na miejscu.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Janusz Pieczerak

    Rozumiem, że gen. Różański zostanie zdegradowany :-)

Reklama