Służba w specjalistycznej jednostce wojskowej to duża odpowiedzialność, ale i duma. Przybliżymy wam codzienny wysiłek żołnierzy, bez których w Siłach Zbrojnych RP nie byłoby bezpiecznej łączności. Dzięki nim to, co niejawne, pozostaje niejawne. A gdy nadeszła powódź, odegrali kluczową rolę.
Materiał sponsorowany
Żołnierzy tej jednostki nie bez powodu nazywa się kręgosłupem armii. To dzięki nim Wojsko Polskie korzysta z niezawodnych i bezpiecznych systemów łączności niejawnej. Są strażnikami cennych informacji, zapewniając nieprzerwaną komunikację, która odgrywa tak ważne znaczenie w czasie m.in. kryzysu. Doskonale pokazała to ubiegłoroczna powódź i operacja Feniks.
Oddani służbie
Regionalne Centrum Informatyki Wrocław, podległe Dowództwu Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), na co dzień realizuje niezwykle istotną misję z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP. Gdy jednak trzeba ruszyć na ratunek, jego żołnierze są pierwsi, aby pomóc mieszkańcom oraz współpracującym służbom.
Na własnych oczach mogliśmy się przekonać, jak wygląda służba na rzecz niejawnej łączności, a także jakie działania są podejmowane w sytuacjach kryzysowych. Zabieramy Was do wyjątkowej jednostki, aby uchylić rąbka tajemnicy. Zobaczcie, dlaczego warto tu służyć!
Nowy odcinek cyklu #CyberMOCwojska jest dostępny na naszym kanale YouTube lub w kafelku poniżej:
Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie pod linkami:
- Siedziba DKWOC w Legionowie: Żołnierze do zadań specjalnych. Filar Wojska Polskiego| YouTube: link
- Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia (CWSD) w Białobrzegach: Polskie Kontyngenty Wojskowe mają silne wsparcie| YouTube: link
- RCI Bydgoszcz: Łączność Wojska Polskiego. Trampolina do NATO| YouTube: link
- RCI Olsztyn: Odwiedzamy specjalistyczną jednostkę w Olsztynie. Co kryje się za jej murami? | YouTube: link
Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?
Materiał sponsorowany