Reklama

Armia i Służby

Wojna. Aplikacja szkoli Ukraińców z obsługi broni

wojna ukraina broń
Fot. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

Ukraiński start-up wojskowy Drill wchodzi na rynek międzynarodowy ze swoją aplikacją Miltech Drill. To platforma przeznaczona do ćwiczeń dla żołnierzy i cywili, dzięki której możliwe jest rozwijanie umiejętności w posługiwaniu się bronią w dowolnym miejscu i czasie. 

Z założenia rozwiązanie opracowane przez Drill ma pomóc użytkownikom poprawić biegłość w posługiwaniu się bronią. Znajdują się w niej kursy z np. zmieniania magazynków czy ładowania broni

Kursy mają różne poziomy trudności. Według Dou, są przydatne dla osób, które chcą służyć w wojsku, policji, służbach. Skorzystają na tym również sportowcy (strzelectwo) i cywile. Apka pozwala opracować własny program treningowy, monitorować postępy i otrzymywać informacje od specjalistów.  „Chcieliśmy stworzyć wirtualnego trenera personalnego, z którym można wygodnie pracować niezależnie od miejsca, czasu i środowiska: treningu w okopach, na strzelnicy czy w domu” – podkreślił Ołeksandr Husarow, współzałożyciel i prezes startupu, w rozmowie z Dou. 

Czytaj też

Na bazie doświadczeń

Jak wskazuje serwis Dou, w powstanie aplikacji zaangażowani byli ukraińscy i międzynarodowi eksperci. Zaangażowano też wojsko, sportowców i przedstawicieli agencji bezpieczeństwa. Scenariusze ćwiczeń, które można znaleźć na platformie zostały opracowane na podstawie doświadczeń i wiedzy wspomnianych specjalistów. 

Przedstawiciel firmy pod koniec ubiegłego roku ogłosił, że Ukraińcy mogą bezpłatnie używać z aplikacji do końca roku. Jest ona dostępna w Google Play oraz App Store. Obecnie korzysta z niej 40 tys. użytkowników. 

Czytaj też

Nowa opcja i zagraniczny rynek

Początkowo apka była dostępna tylko w Ukrainie. Teraz start-up ogłosił wejście na rynek międzynarodowy i wprowadzenie nowych funkcjonalności. „Otworzyliśmy oddział w USA” – przekazał Dou współzałożyciel Drill. 

Opcję, którą dodano to możliwość nagrywania przebytych ćwiczeń i wysyłanie wideo do instruktorów w celu oceny i sprawdzenia wykonanych zadań. W przyszłości specjaliści mają być zastąpieni przez technologię sztucznej inteligencji.  

Drill to start-up zajmujący się technologią wojską, który składa się z 20-osobowego zespołu, w tym kombatantów, członków stowarzyszeń strzeleckich oraz sportowców. Siedziba znajduje się w Kijowie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze