Reklama

Armia i Służby

Wojewódzki zarząd CBZC powstanie w Sosnowcu

cbzc
Autor. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

Sosnowiec będzie siedzibą zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) w województwie śląskim, jednostka ta rozpocznie działalność w połowie przyszłego roku – podał w środę tamtejszy Urząd Miejski. CBZC już prowadzi rekrutację m.in. do pracy w Sosnowcu.

Reklama

Jak poinformował rzecznik sosnowieckiego magistratu Rafał Łysy, siedzibą CBZC będzie budynek, w którym do niedawna mieściła się Komenda Miejska Policji.

Reklama

„Kiedyś z Sosnowca znikały instytucje centralne, a teraz wracają. To dla miasta ogromne wyróżnienie i docenienie rosnącej roli Sosnowca w Polsce. Wiem, że postępowanie przetargowe na adaptację pomieszczeń jest już rozpisane. Trzymam kciuki za szybką realizację prac” - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

3 listopada br. komendant CBZC ogłosił rozpoczęcie procedury naboru osób, które chciałyby dołączyć do funkcjonariuszy zwalczających cyberzagrożenia w sieci. CBZC prowadzi rekrutację m.in. do pracy w Sosnowcu.

Reklama

Kto może zostać cyberpolicjantem?

Jak informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl , termin przyjęcia do służby w 2022 roku upływa 29 grudnia 2022 roku (przyjęcia będą uzależnione od potrzeb kadrowych).

Kandydat do CBZC musi m.in. posiadać polskie obywatelstwo; nieposzlakowaną opinię; nie był nigdy skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; korzysta z pełni praw publicznych; posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe; ma odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych; daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych; posiada uregulowany stosunek do służby wojskowej, jeżeli podlega kwalifikacji wojskowej.

W rekrutacji do cyberpolicji najważniejsza (i wymagana) jest wiedza informatyczna na temat nowoczesnych technologii informatycznych, a procedura przyjęcia nie obejmuje testu sprawności fizycznej oraz testu wiedzy ogólnej. Konieczne są badania psychologiczne, psychofizjologiczne, przejście rozmowy kwalifikacyjnej, komisji lekarskiej oraz postępowanie sprawdzające.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/PAP/NB

Reklama

Komentarze

    Reklama