Reklama

Armia i Służby

Wiceprezes Apple’a na czele jednostki Pentagonu

US Army dron
Fot. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Wiceprezes Apple'a został ogłoszony dyrektorem Jednostki Innowacji Obronnych Pentagonu. Jego zadaniem będzie m.in. przyspieszenie wdrożenia technologii komercyjnych w amerykańskim wojsku.

4 kwietnia Sekretarz Obrony USA Lloyd Austin ogłosił, że dyrektorem Jednostki Innowacji Obronnych (DIU) został Doug Beck, wiceprezes Apple'a.

„Jako dyrektor DIU (...) będzie nadzorował wysiłki na rzecz przyspieszenia przyjęcia technologii komercyjnych w całym wojsku, a także służył jako starszy doradca Sekretarza i Zastępcy Sekretarza Obrony" w zakresie m.in. innowacji – czytamy w oficjalnym komunikacie Pentagonu.

Czytaj też

Doświadczenie wojskowe i biznesowe

Doug Beck dołączył do Apple'a w 2009 r. i od tamtej pory m.in. współodpowiadał za globalny rozwój biznesowy oraz sprzedaż. Kierował także działalnością koncernu w regionie Azji Północno-Wschodniej i obu Ameryk.

Ponadto, nowy dyrektor DIU jest kapitanem rezerwy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W trakcie blisko 26-letniej służby dowodził m.in. dużą połączoną jednostką rezerwowych wspierającą amerykańskie dowództwo w Perl Harbor, odpowiedzialne za rejon Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Uczestniczył także w np. działaniach w Iraku i Afganistanie (lata 2006-2007).

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze (1)

  1. Chinol

    Trump mowil ze atak na niego jest z polacznia sluzb, mediow i glebokiej lewicy. Mysle ze moze ak byc. Te zaloeznsci miedzy np twiterem i FB a sluzabami w USa sa gihantczne. Blokada Trumpa tez nie byla przadkowa. Szkoda bo to konec demokracji jaka znamy - beda wybierac prezdentow jak zechaca.