Reklama

Armia i Służby

Uwodził dzieci w internecie. Policja zatrzymała młodego pedofila

CBZC policja zatrzymanie pedofila
23-latek uwodzący dzieci został zatrzymany przez CBZC.
Autor. CBZC

Policja zatrzymała 23-latka, który uwodził w internecie dzieci z różnych części świata. Na urządzeniach przechowywał materiały o charakterze seksualnym z ich udziałem. Jego ofiarami padło kilkadziesiąt małoletnich. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) zatrzymali 23-latka z Warszawy w sprawie uwodzenia dzieci przez internet. Mężczyzna za pomocą komunikatorów i platform społecznościowych nawiązywał kontakt z małoletnimi w wieku 8-12 lat. Aby zmniejszyć ryzyko zostania wykrytym, często zmieniał konta oraz używał oprogramowania maskującego

„Ukrywał swoją prawdziwą tożsamość w kontaktach z małoletnimi, posługując się skradzionymi wcześniej wizerunkami dzieci” – wskazuje CBZC. 

Czytaj też

Reklama

Materiały pedofilskie na telefonie i komputerze

Zatrzymany manipulował ofiarami. Stosował różne techniki, aby wzbudzić w nich zaufanie, a następnie zbudować więź emocjonalną. „Proponował udział w zabawie polegającej na wykonywaniu zleconych przez niego zadań. Gdy ofiara nie chciała się podporządkować do jego poleceń, groził, że upubliczni kompromitujący materiał znajomym lub rodzicom ofiary” – ujawnia Policja.

W ten sposób młody mężczyzna zmuszał dzieci do utrwalania i poddawania się czynnościom seksualnym oraz przekazywania materiałów o charakterze pornograficznym. Przechowywał je na swoich urządzeniach (komputer i telefon) w zaszyfrowanych folderach. 

Czytaj też

Reklama

Ofiarami dzieci z różnych państw

Dotychczasowe ustalenia wykazały, że 23-latek w ciągu ostatnich kilku miesięcy próbował nawiązać relacje z blisko 300 małoletnimi. Na ten moment wiadomo, że jego ofiarami padło 30 dzieci, lecz liczba ta może wzrosnąć w toku śledztwa. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, na którym znajdują się dowody. Na ich podstawie ustalono, że zatrzymany prowadził komunikację z ofiarami w czterech językach (polskim, angielskim, japońskim i rosyjskim), co świadczy o międzynarodowym charakterze procederu.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama