Reklama

Armia i Służby

„Triada odstraszania”. Pentagon chce połączyć trzy środowiska

USSOCOM
Autor. USSOCOM (@USSOCOM)/Twitter

Stany Zjednoczone szukają nowego sposobu na odstraszanie wrogów. Pomysłem jest połączenie trzech środowisk tak, aby skutecznie zniechęcić adwersarza do podjęcia działań. Wyzwaniem jest jednak przekucie teorii w praktykę.

Reklama

W sierpniu br. Amerykanie ogłosili nową koncepcję – tzw. triadę odstraszania – polegającą na połączeniu operacji specjalnych, cyberwojska i zdolności kosmicznych jako nowego sposobu na odstraszanie wrogów.

Reklama

Wspomniana triada oznacza integrację Army Cyber Command, US Army Special Operations Command oraz US Army Space and Missile Defense Command. Z założenia Pentagon chce doprowadzić do konwergencji między nimi.

Połączenie trzech tak istotnych obszarów ma dać Amerykanom nowe możliwości.

Reklama

Czytaj też

Aby koncepcja nie trafiła na półkę

Kluczowe jednak jest to, aby koncepcja nie pozostała jedynie teorią. Wyzwanie polega na przede wszystkim na przełożeniu założeń „z papieru” na praktykę.

Jak wskazuje DefenseOne, nie można zadowolić się stworzeniem idealnej koncepcji, a później ją odłożyć na półkę.

Przydatne w tym zakresie będzie prowadzenie ćwiczeń, które pomogą zderzyć suche założenia z rzeczywistością. Na tej podstawie można wyciągać wnioski i dalej realizować działania krok po kroku. Chodzi o to, aby trenować w sposób, jaki się walczy oraz walczyć w sposób, jaki się trenuje.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama