Reklama

Armia i Służby

Rekrutacja do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Znamy liczbę chętnych

cbzc
Autor. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

„Od momentu rozpoczęcia procedury rekrutacji do służby w CBZC do 9 stycznia 2023 roku dokumenty rekrutacyjne złożyły 144 osoby” – dowiedział się serwis CyberDefence24.pl. Obecnie w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości zadania realizuje 446 funkcjonariuszy.

Reklama

W listopadzie 2022 roku Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło rozpoczęcie otwartej rekrutacji dla osób, które nie są funkcjonariuszami. Wcześniej prowadzono jedynie nabór wewnętrzny.

Reklama

Jak informowało nas wtedy CBZC, w strukturach biura pracowało 351 funkcjonariuszy, którzy zostali zwerbowani do nowej jednostki w ramach wewnętrznej rekrutacji. Według założeń w 2023 roku ma dołączyć kolejnych 500 cyberpolicjantów, a w 2025 roku w Biurze liczba etatów ma wynosić 1800.

Czytaj też

Wzrost liczby cyberpolicjantów

Postanowiliśmy zapytać CBZC, jak wygląda obecnie stan liczbowy Biura. Jak informuje nas asp. Krzysztof Wrześniowski, stan na 9 stycznia 2023 roku wynosi 446 funkcjonariuszy. W stosunku do listopada 2022 roku oznacza to zatem wzrost liczby o niemal setkę cyberpolicjantów.

Reklama

Rekrutacja do biura ma charakter ciągły – nabór ogłoszony 3 listopada br. będzie trwać, ale wyznaczono kolejne terminy przyjęć na ten rok. To 27 lutego; 5 maja; 3 lipca; 23 sierpnia; 27 października; 28 grudnia.

„O przyjęciu kandydatów do służby w CBZC w wymienionych terminach decyduje przejście całej procedury rekrutacyjnej. Od momentu rozpoczęcia procedury rekrutacji do służby w CBZC do 9 stycznia 2023 roku dokumenty rekrutacyjne złożyło 144 osoby” – usłyszeliśmy.

Obecnie mają trwać przygotowania do przeprowadzenia testu wiedzy, umiejętności z zakresu informatyki i języka obcego.

Ile zarabia cyberpolicjant?

W CBZC miesięczne uposażenie to świadczenie nie niższe niż 70 proc. i nie wyższe niż 130 proc. przeciętnego uposażenia policjantów. Cyberpolicjanci otrzymują też dodatki w wysokości od 4 do 9 tys. złotych za swoją pracę.

Więcej o rekrutacji i wymaganiach dla cyberpolicjantów pisaliśmy w tym materiale.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze