Reklama

Armia i Służby

Porozumienie Polski z Węgrami. Cel: poprawa cyberbezpieczeństwa państw

Polska podpisała porozumienie z Węgrami, by wzmocnić poziom cyberbezpieczeństwa
Polska podpisała porozumienie z Węgrami, by wzmocnić poziom cyberbezpieczeństwa
Autor. Adam Papp/ Unsplash/ Domena publiczna

Podpisano polsko-węgierskie porozumienie w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dotyczy współpracy między wojskowymi zespołami reagowania na incydenty komputerowe (CSIRT) obu państw.

Reklama

Współpraca między państwami ma opierać się na wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń, w zakresie cyberincydentów oraz wspólnych ćwiczeń. Zacieśnienie relacji ma przyczynić się do poprawy cyberbezpieczeństwa Polski i Węgier.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czego dotyczy porozumienie?

Podpisany dokument jest sformalizowaniem współpracy polskiego wojskowego CSIRT MON z węgierskim Cyber Dowództwem w zakresie wspólnego ostrzegania i alarmowania o przeprowadzanych cyberatakach.

Tym samym łatwiejszy ma być przepływ informacji z Węgier o ujawnionych podatnościach, ich specyfikacji, jak i danych z rozpoznania i analiz podatności. Sprecyzowano również listę punktów kontaktowych, które umożliwiają bezpośredni, szybki kontakt w zakresie cyberbezpieczeństwa obu stron.

Czytaj też

„Współpraca międzynarodowa jest istotną częścią działań Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Zagrożenia w cyberprzestrzeni ewoluują szybko, są coraz bardziej złożone, dlatego konieczne jest poszerzanie grona partnerów międzynarodowych w dziedzinie cyberobrony. Aby zapewnić ochronę obywateli i infrastruktury wojskowej, Polska musi zaplanować odpowiednie działania. Jednym z nich jest podpisywanie porozumień z naszymi sojusznikami w zakresie cyberbezpieczeństwa, które pozwalają na wymianę fachowej wiedzy potrzebnej do szybszego reagowania na incydenty, ograniczenia potencjalnych szkód czy zwiększenie naszej odporności. To dlatego w 2021 r. rozpoczęto rozmowy na temat podpisania porozumienia z Węgrami” – wskazuje Dowództwo Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama