Reklama

Armia i Służby

Pentagon przyznał kontrakty na chmurę

photo
photo

Departament Obrony USA przyznał kontrakty czterem technologicznym gigantom na przetwarzanie danych w chmurze. Ich łączna wartość to 9 mld dolarów.

Reklama

Kontrakty Pentagonu otrzymały Amazon, Google, Oracle i Microsoft. Celem jest zagwarantowanie Departamentowi globalnego dostępu do usług w chmurze, przy zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, na wszystkich szczeblach: od poziomu strategicznego do taktycznego - czytamy w komunikacie do sprawy. Przyznane kontrakty mają obowiązywać do 2028 r.

Reklama

Czytaj też

Reklama

To, że Pentagon daje sobie możliwość korzystania z więcej niż jednej chmury nie może dziwić. Coraz więcej podmiotów decyduje się na taki krok ze względów bezpieczeństwa – chce mieć pewność, że w przypadku problemów z jednym dostawców, zawsze w obwodzie jest inna alternatywa.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama