Reklama

Armia i Służby

Zero Trust. Pentagon ma wdrożyć strategię do 2027 roku

Autor. Wiyre Media / Flickr

Nowa strategia Pentagonu zakłada, że infrastruktura Departamentu znajduje się w stanie permanentnego zagrożenia. Na wdrożenie jej postanowień przewidziano 5 lat. 

Reklama

We wtorek (22 listopada) Pentagon opublikował plan działania i strategię „Zero Trust” (zerowego zaufania). Takie podejście Departamentu Obrony USA jest odzwierciedleniem krajobrazu współczesnych zagrożeń i prób ich eliminacji. 

Reklama

Celem Amerykanów jest zmniejszenie powierzchni dla potencjalnego cyberataku, podniesienie skuteczności zarządzania ryzykiem oraz efektywniejsza wymiana danych z partnerami. To wszystko ma pomóc w szybkim powstrzymywaniu wrogich działań – wskazuje Pentagon. 

Czytaj też

Strategia „Zero Trust” zakłada m.in. przeszkolenie personelu Departamentu, co pozwoli wykształcić zaplanowaną przez USA kulturę cyberbezpieczeństwa. 

Reklama

Ponadto, dotyczy zabezpieczeń i ochrony systemów wojskowych (zarówno starszych, jak i nowszych) oraz przyspieszenia rozwoju technologii. Amerykanom zależy na tym, aby innowacje w ramach Pentagonu były wdrażane szybciej niż w pozostałych obszarach.

Strategia odnosi się również do procesów, zasad i mechanizmów finansowania na poziomie Departamentu. 

Czytaj też

„Wdrażanie >>Zero Trust<< będzie procesem ciągłym, w związku z ewoluującymi zagrożeniami ze strony wrogów i wynikających z nowych technologii” – podkreśla Departament Obrony USA. 

Jak informowaliśmy, realizacja strategii obejmuje ponad 100 działań i przede wszystkim ma służyć zabezpieczeniu krytycznych danych. Zakłada stan permanentnego zagrożenia w sieci.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama