Reklama

Armia i Służby

Nominacje generalskie w Policji. Komendant CBZC ze stopniem nadinspektora Policji

Insp. Adam Cieślak, Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Autor. Policja.pl

Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości insp. Adam Cieślak otrzyma nominację generalską, nadaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Reklama

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji" - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, o czym informuje jako pierwszy serwis InfoSecurity24.pl z Grupy Defence24.

Reklama

Na stopień nadinspektora Policji mianowany został także insp. Adam Cieślak – Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, który znalazł się w gronie: insp. Waldemar Wołowiec – Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu; insp. Dariusz Matusiak – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie; insp. Jarosław Pasterski – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim; insp. Dariusz Zięba – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz insp. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Inspektor Adam Cieślak z dniem 1 maja br. został oficjalnie Komendantem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Wcześniej odpowiadał jako Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji za utworzenie służby zwalczania cyberprzestępczości oraz przygotowanie rozwiązań organizacyjnych i prawnych niezbędnych do rozpoczęcia funkcjonowania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Reklama

Inspektor Adam Cieślak służbę w Policji rozpoczął 20 września 1995 roku w KRP Pruszków (Komenda Stołeczna Policji). Stopniowo awansował w pionie prewencji, a następnie kryminalnym. W 2004 roku rozpoczął służbę w Centralnym Biurze Śledczym KGP, by 12 lat - w 2016 roku - później zostać zastępcą komendanta tej jednostki (wtedy już Centralnego Biura Śledczego Policji).

Wręczenie nominacji odbędzie się w sobotę 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji.

Czytaj też

Zadania CBZC

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oficjalnie rozpoczęło działalność 12 stycznia tego roku.

CBZC to jednolita w skali kraju jednostka Policji z siedzibą w Warszawie. Będzie odpowiadać za realizację zadań w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości popełnionej przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej. Wiąże się z tym również wykrywanie i ściganie sprawców tej przestępczości oraz wspieranie w niezbędnym zakresie pozostałych jednostek organizacyjnych Policji w rozpoznawaniu, zapobieganiu i zwalczaniu tej przestępczości.

Na łamach CyberDefence24.pl ukazał się pierwszy w Polsce wywiad z Komendantem CBZC , w którym opowiada on, na jakim etapie jest tworzenie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama