Reklama

Armia i Służby

Japonia dołączy do cyberobrony NATO

Fot. NATO
Fot. NATO

Atak Rosji na Ukrainę spowodował wzrost zainteresowania przystąpieniem niektórych państw do Paktu Północnoatlantyckiego. Przykładem może być Finlandia i Szwecja. Ostatnio inny kraj przechodzi formalną procedurę wejścia do cyberstruktur NATO. Mowa o Japonii.

Reklama

Niezależnie od tego, na ile realne są szanse na dołączenie azjatyckiego państwa do sojuszu, zacieśnianie współpracy pomiędzy wymienionymi podmiotami jest faktem. Świadczy o tym chociażby włączenie Japonii do NATO's Cooperative Cyber Defence Center of Excellence.

Reklama
Reklama

Opisywane przez Info Security Magazine dołączenie Japonii do CCDCOE, czyli grupy państw NATO współpracujących ze sobą w kontekście cyberbezpieczeństwa, stanowi przypieczętowanie współpracy rozpoczętej już kilka lat temu.

Czytaj też

Grono sojuszu poszerza się

NATO'S Cooperative Cyber Defence Center of Excellence powstało w 2008 roku. Siedziba CCDCOE mieści się w Estonii. Japonia jest kolejnym krajem spoza NATO, który dołącza do cybernetycznego sojuszu. Do tego grona zalicza się także Australia oraz Korea Południowa.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama