Reklama

Armia i Służby

Cyberwspółpraca z Izraelem. Spotkanie w sprawie dalszych działań

Fot. Cyber.mil.pl / Twitter

Gen. bryg. Karol Molenda spotkał się z gen. bryg. Yosefem (Yossi) Karadi z Izraela, by rozmawiać o dalszej współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa.

O spotkaniu poinformowało Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybeprzestrzeni. „Dziś gen. bryg. Karol Molenda wziął udział w spotkaniu VTC z gen. bryg. Yosefem (Yossi) Karadi (IDF Chief Signal Officer and J6 & Cyber Defence Directorate Chief of Staff) Izraela. Głównym tematem dyskusji była dalsza współpraca w obszarze cyberbezpieczeństwa” – podano.

Z kolei w czwartek w Warszawie odbywały się także konsultacje z udziałem zastępczyni doradcy prezydenta USA Joe Bidena ds. cyberbezpieczeństwa i nowych technologii Anne Neuberger, w których oprócz przedstawicieli Polski (min. Janusz Cieszyński) brali udział delegaci z Bułgarii, Czech, Litwy, Estonii, Rumunii i Słowacji.

Czytaj też

Tematem rozmów było cyberbezpieczeństwo krajowe i możliwości oraz sposoby wzmocnienia współpracy technicznej pomiędzy agencjami z Polski i USA. Celem narady była również przede wszystkim koordynacja działań państw regionu i USA, podejmowanych na rzecz przeciwdziałania możliwym cyberatakom w związku z sytuacją na Ukrainie.

Według KPRM, Anne Neuberger spotkała się także z przedstawicielami służb i agencji cyberbezpieczeństwa polskiej administracji.

Czytaj też

NCBC/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze