Reklama

Armia i Służby

Dzień otwarty NCBC: wirtualny spacer po jednostce, rozmowy z ekspertami

fot. Christian Wiediger/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Christian Wiediger/ Unsplash/ Domena publiczna

W środę 27 października 2021 roku otworzą się drzwi Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Jednostka zaprosi do swojej siedziby, by odwiedzić ją wirtualnie.

Podczas wirtualnego spaceru po siedzibie NCBC będzie można zobaczyć miejsce pracy oraz to, czym na co dzień zajmują się żołnierze.

"Otwierając nasze drzwi prezentujemy zaledwie ułamek naszej działalności, ale i tak pokazuje to szerokie spektrum zadań, jakie realizuje NCBC. Ten dzień jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - odbywa się w pełni w formie cyfrowej, jak na cyfrowe serce armii przystało" - czytamy w ogłoszeniu NCBC. 

Otwarte wirtualne drzwi

Dzień Otwarty Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odbędzie się w formie zaplanowanego na Facebooku wydarzenia. Przez cały dzień między 9.00 a 13.30 będą publikowane kolejne filmy przedstawiające pracę NCBC.

W kolejnych odsłonach zaprezentowany zostanie pion Krypto, Cyber i IT oraz jednostki na terenie całej Polski, bezpośrednio podporządkowane Centrum. Na koniec ukaże się wywiad z osobami odpowiedzialnymi w NCBC za rekrutację.

Po publikacji każdego z filmów na pytania uczestników wydarzenia odpowiadać będą eksperci NCBC. Przez cały dzień dostępni będą również rekruterzy.

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni 

NCBC jest jednostką odpowiedzialną za sformowanie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Centrum prowadzi rekrutację w trybie ciągłym. Rekrutowani są specjaliści, którzy służąc i pracując w NCBC mają szansę  rozwijać swoje kompetencje w ramach ćwiczeń krajowych i międzynarodowych oraz na specjalnych kursach.

/Na podst. informacji prasowej 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama