Amerykańsko-polskie porozumienie w sprawie 5G wzmocni obronność Polski [WIDEO]

10 września 2019, 07:12

O gospodarczym i wojskowym znaczeniu porozumienia amerykańsko-polskiego w sprawie 5G, Europie przegrywającej wyścig technologiczny oraz rozwoju polskiej sieci nowej generacji mówi Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel.

Sytuacja jest podwójne złożona. Z jednej strony mamy deklarację wzmocnienia naszej obronności i sojuszu z USA. Na pewno wzmocnienie infrastruktury wojskowej, militarnej i obecności amerykańskiej w naturalny sposób pociąga za sobą wzmocnienie infrastruktury telekomunikacyjnej, która jest obecnie elementarnym układem każdego systemu obronnego.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel

Drugi obszar porozumienia dotyczy gospodarki. Widzimy rozdźwięk pomiędzy Polską a krajami krajami Europy Zachodniej. Uważam, że zaczynają się one poddawać w wyścigu technologicznym, jeśli chodzi o rozwój technologii cyfrowej.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel

Francja i Niemcy doszły do wniosku, że nie są w stanie rywalizować na rynku technologii cyfrowych czy to z Chinami czy USA, a jedynym sposobem żeby okiełznać gigantów technologicznych będzie nałożenie kolejnych regulacji.

Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
iDobrze
środa, 11 września 2019, 12:42

Jeśli będzie najlepsze, może być i najdroższe. Nie trzeba nam tanich chińskich rupieci, do tego o wątpliwej reputacji.

Coś tam wie
środa, 11 września 2019, 00:17

Będziemy sie smażyć od fal.

emigrant
wtorek, 10 września 2019, 22:22

Gosc chyba nie wie kto teraz tworzy technologie 5g Pozatem dolina krzemow poza paroma wyjatkami to wylocznie aplikacie i alogarytmy jak google ktore jest latwo zastapic.

sża
wtorek, 10 września 2019, 17:14

I tak będziemy mieć najdroższe 5G w Europie, ale kto bogatemu zabroni...

Tweets CyberDefence24