Apple uspokaja klientów po doniesieniach o ataku hakerskim nastolatka

17 sierpnia 2018, 17:14
blogger-336371_1920
Fot: pixbay/free-photos
CyberDefence24
CyberDefence24

Apple uspokaja klientów po tym jak australijskie media poinformowały o ataku hakerskim na serwery koncernu, przeprowadzonym przez szesnastoletniego mieszkańca Melbourne. Spółka z Cupertino zapewnia, że dane klientów nie zostały naruszone.

"Chcemy uspokoić naszych klientów, że w żadnym momencie ich dane nie zostały naruszone" - zapewnił rzecznik Apple.

Koncern poinformował w piątek, że 90 GB plików firmy, które wykradł nastolatek zostały już zabezpieczone.

Agencja Reutera powołując się na australijski dziennik "The Age" donosi, że młody haker włamał się do wewnętrznej infrastruktury Apple wiele razy w ciągu roku.

Młody Australijczyk samodzielnie opracował mechanizm, który pozwolił mu ukrywać swoją aktywność w sieci koncernu. Pomimo zabezpieczeń takich jak posiadanie kluczy logowania i korzystanie z sieci VPN został namierzony przez australijską policję federalną (AFP) i postawiony w stan oskarżenia.

W jego domu służby znalazły dwa laptopy, telefon komórkowy i twardy dysk, pasujące do zgłoszonego przez Apple opisu, który koncern przedstawił wcześniej FBI. Wrażliwe dane nastolatek zapisał w folderze pod nazwą "hacky hack hack" i chwalił się swoją hakerską aktywnością korzystając z aplikacji WhatsApp - wynika z raportu australijskiej policji.

Nastolatek przyznał się do winy, ale ze względu na wiek jego dane nie mogą zostać upublicznione.

Australijska policja, podobnie jak sąd, odmówiła w tej sprawie komentarza, ponieważ prawomocny wyrok ma zapaść dopiero 20 września.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
majesty
piątek, 14 września 2018, 21:38

Bilgun, oni wysyłają ci powiadomienie na tel/maila kiedy ktoś będzie próbował coś wziąć na Ciebie, no i służą pomocą swoich prawników w razie gdyby doszło do jakiejś sprawy

Bilgun
wtorek, 4 września 2018, 13:34

Krakers I co ten chronpesel ci daje? W jaki sposób platforma online jest w stanie zapewnić ci bezpieczeństwo danych?

Krakers
wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:38

Widzę że coraz więcej wycieków i człowiek potem będzie siedział i myślał czy jego dane też wyciekły czy nie...Nie ma co dobrze że jest chrońpesel przynajmniej z nim czuję się bezpieczny

tekturowy
wtorek, 21 sierpnia 2018, 00:10

też mam chronpesel bo w darknecie sprzedaż danych jest na porządku dziennym i to za bardzo małe pieniądze

Martyna
poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 23:34

Masakra jakaś, nasze dane osobowe są teraz takim celem , że szok. Zaraz dane będą bardziej wartościowe niż portfel. Słabo trochę, że sami musimy się starać o ochronę naszej tożsamości, uważam że panstwo powinno to robić. Niemniej jednak, mam chronpesel i nie muszę się tym przejmować , za kazdym razem gdy w necie pojawia się info o wycieku danych :/