Armia i Służby
Amerykańska firma produkuje nowy model urządzenia szyfrującego TACLANE
Amerykańska firma zbrojeniowa General Dynamics unowocześniła swoje urządzenia szyfrujące marki TACLANE. Będą one najpewniej wykorzystywane przez Departament Obrony do prowadzenia zaszyfrowanej komunikacji wojskowej podczas prowadzonych misji.
Założona w 1952 r. firma GD produkuje głównie systemy lądowe oraz okręty, a także samoloty. Realizuje wiele zleceń dla amerykańskiego wojska. Produkty marki TACLANE (skrót od Tactical FASTLANE albo Tactical Local Area Network Encryption) to urządzenia szyfrujące używane przez służby i wojsko, które spełniają wymogi Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (National Security Agency, NSA). Chodzi o to, by produkty te były szyfrowane w standardzie HAIPE (High Assurance Internet Protocol Encryptor). Zapewni to możliwość bezpiecznego przekazywania informacji. Produkty tej marki powstają w dywizji cybernetycznej i elektronicznej wojny firmy General Dynamics. Zazwyczaj wykorzystywane są przez taktyczne i strategiczne jednostki Departamentu Obrony, rządowych agencji oraz podwykonawców pracujących dla administracji.
Nowa sieć nazywana Agile Virtual Local Area Network pozwala użytkownikom na wysyłanie i odbieranie informacji jednocześnie na kanałach HAIPE oraz Layer 2. Pozwoli to na szyfrowaną komunikację z dobrą przepustowością pomiędzy operatorami a systemami wojskowymi korzystającymi z szyfrowania HAIPE. Ułatwi to dowolne rozmieszczanie i zarządzanie zabezpieczonymi sieciami.
Przygotowana przez General Dynamics wirtualna sieć lokalna (VLAN) umożliwia służbom korzystającym z technologii TACLANE na zoptymalizowanie prędkości i bezpieczeństwa przekazywania zaszyfrowanych informacji, a także umożliwi rozwój infrastruktury sieciowej, aplikacji i środowisk potrzebnych do kolejnych operacji wojskowych.
Jaki jest cel aktualizacji? W komunikacie prasowym szefowie firmy tłumaczą, że dzisiejsze sieci są połączone na różne sposoby, a misje wojskowe stają się coraz bardziej globalne. Nowa wersja urządzenia pozwoli na bezpieczne przekazywanie informacji w każdych warunkach. Uprości to logistykę i utrzymanie sieci, zapewni sprawny przepływ danych w dobrej przepustowości i niezależność zabezpieczonej komunikacji od pozostałych sieci na wypadek awarii.
Czytaj też: Firma CACI zmodernizuje system zarządzania marynarką USA
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany