Reklama

Strona główna

ABC Data wprowadza rozwiązania zabezpieczające chmurę

  • Ilustracja: ESA

Firma ABC Data, jeden z największych dystrybutorów IT w Polsce, zaczął oferować klientom rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo korzystania z chmury.

Rosnąca popularność rozwiązań chmurowych sprawia, że coraz więcej firm i osób prywatnych korzysta z tych usług. Przechowują oni dane oraz posługują się aplikacjami zarówno w oparciu o chmury prywatne, jak i publiczne. ABC Data wprowadził do oferty rozwiązania zapewniające płynną obsługę oraz bezpieczeństwo gromadzonych plików.

Listę nowości w ofercie ABC Data otwierają magazyny danych w chmurze osobistej My Cloud Mirror drugiej generacji, firmy Western Digital. e rozwiązanie umożliwia przechowywanie wszystkich plików i multimediów w jednym, bezpiecznym miejscu. My Cloud Mirror wyposażono w dwa dyski twarde. Na pierwszym z nich przechowywane są wszystkie pliki, na drugim ich duplikaty. Dzięki temu w mało prawdopodobnym przypadku awarii jednego z nich, użytkownik zyskuje pewność, że jego dane są bezpieczne na drugim dysku.

– Produkty takie jak My Cloud Mirror umożliwiają umieszczenie chmury w firmie lub w domu, co zapewnia wysokie poczucie bezpieczeństwa i komfortu – tłumaczy Paweł Łachniak, general manager Działu Komponentów PC w ABC Data – Ma to tę przewagę nad korzystaniem z rozwiązań chmurowych oferowanych przez popularnych dostawców, że zawsze mamy wiedzę, gdzie dokładnie znajdują się nasze pliki. W ten sposób minimalizujemy ryzyko utraty pełnej kontroli nad posiadanymi danymi – dodaje.

Prywatnym typem chmury są również rozwiązania oparte na urządzeniach NAS – sieciowych pamięciach masowych – jak Seagate Personal Cloud, który jest już dostępny w ofercie ABC Data. Po podłączeniu dysku do bezprzewodowego routera, tworzymy własną chmurę, w której możemy przechowywać pliki. Dostęp do nich mamy ze wszystkich urządzeń domowych podłączonych do sieci, jak komputery, tablety czy telefony komórkowe. Co więcej, możemy nimi zarządzać 24 godziny na dobę z każdego miejsca, w którym mamy dostęp do Internetu. Dostajemy także możliwość strumieniowania i udostępniania treści, np. na telewizorach Smart TV. Urządzenia NAS, jak Seagate Personal Cloud, można wykorzystać również do budowania prywatnych chmur w małych firmach. Dzięki temu pracownicy będą mogli bez trudu korzystać z bazy danych w chmurze, dostęp do której uzyskają z dowolnej lokalizacji w natychmiastowym trybie.

Wśród nowości ABC Data znalazły się także rozwiązania światowego lidera w dziedzinie ochrony danych – AVG Technologies. Usługi AVG Business CloudCare oraz AVG Business ManagedWorkplace powstały z myślą o przedstawicielach biznesu, coraz bardziej zainteresowanych korzystaniem z technologii chmurowych.

Na polskim rynku możemy zaobserwować stopniową zmianę postrzegania usług cloud computing w kwestii obaw związanych z bezpieczeństwem informacji. Klienci są coraz bardziej świadomi, że odpowiedni wybór przenoszonych do chmury danych i zadań oraz właściwy dobór aplikacji do ich obsługi, pozwala nie tylko świadomie zarządzać ryzykiem, lecz także daje korzyści związane z szybkością wdrożenia i elastycznym rozliczaniem – komentuje Paweł Ryniewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu Value+ w ABC Data.

W ofercie dystrybutora nie brakuje również tradycyjnych rozwiązań firmy AVG. Są to m.in. oprogramowanie do zabezpieczania komputerów prywatnych (AVG Internet Security), urządzeń mobilnych (AntiVirus PRO Android Security) oraz rozwiązań IT w biznesie (AVG Internet Security Business Edition), a także produkty do konserwacji i podnoszenia wydajności systemów komputerowych, jak AVG PC TuneUp.

Według danych IDC w 2014 roku wartość polskiego rynku usług cloud computing wyniosła 130 milionów dolarów. W 2018 roku będzie ona ponad trzykrotnie wyższa i wyniesie 450 milionów dolarów, a udział usług CC w ogólnej wartości polskiego rynku usług IT wzrośnie z 4 proc.w ubiegłym roku, do 11 proc. w 2019 roku. Wskazuje to, że potencjał rozwoju rozwiązań chmurowych jest bardzo duży, a popyt na nie będzie w najbliższych latach jedną z sił napędzających rynek IT.

 

Komentarze