Zmiany w kierownictwie Nokii. Nowe władze skupione na 5G

2 marca 2020, 11:02
logo-nokia-company-lettering
Fot. Pxfuel/CC0

We wrześniu obecnego szefa fińskiego koncernu Rajeeva Suriego zastąpi Pekka Lundmark, dotychczasowy prezes grupy energetycznej Fortum. Nowe władze Nokii planują większe inwestycje na rzecz rozwoju technologii 5G. 

W poniedziałek fiński koncern oficjalnie ogłosił zmiany w swoim kierownictwie. Od 1 września dotychczasowego dyrektora generalnego Nokii Rajeeva Suriego zastąpi Pekka Lundmark. Suri pozostanie w firmie jako doradca zarządu do 1 stycznia 2021 roku.

"Po 25 latach w Nokii chciałem spróbować czegoś innego" - napisał w oświadczeniu Rajeev Suri.

Pekka Lundmark od 2015 roku jest prezesem fińskiej grupy energetycznej Fortum. Wcześniej współpracował jednak z Nokią, gdzie pełnił różne stanowiska kierownicze - był m.in. wiceprezesem ds. strategii i rozwoju w Nokia Networks.

Nokia pod nowym kierownictwem chce inwestować w technologię łączności bezprzewodowej nowej generacji - 5G - i zdystansować swoich obecnych konkurentów na rynku: szwedzkiego Ericssona i chiński koncern Huawei.

Oddział technologiczny Nokii, który zarządza m.in. patentami firmy, w ubiegłym roku odnotował zysk operacyjny na poziomie 1,24 mld euro (wzrost o 3 proc.) przy sprzedaży 1,49 mld euro (spadek o 1 proc.). W okresie, kiedy firmą zarządzał Suri, ceny akcji Nokii spadły trzykrotnie.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Analityk inż. MAZUR
poniedziałek, 2 marca 2020, 18:22

Gratulacje dla nowego Prezesa Koncernu NOKIA Pekka Lundmark. Zasób wiedzy który Szanowny Pan wnosi jest bardzo przydatny dla sieci G5. Pracowałem w tej tematyce i uważam że to znakomite posunięcie w trakcie wprowadzania sieci G5. Pozdrawiam

Tweets CyberDefence24