Wyciek danych z agencji odpowiedzialnej za zabezpieczanie komunikacji Białego Domu

21 lutego 2020, 10:08
white-house-754766_960_720
fot. skeeze / pixabay
CyberDefence24
CyberDefence24

W wyniku "naruszenia bezpieczeństwa danych" z agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo komunikacji Białego Domu wyciec mogły numery ubezpieczeń społecznych wraz z innymi informacjami osobowymi - podała agencja Reutera, powołując się na pismo wysłane do osób dotkniętych wyciekiem.

Datowany na 11 lutego dokument informuje, że między majem a lipcem 2019 r. w wyniku "naruszenia bezpieczeństwa" mogło dojść do kradzieży prywatnych danych, znajdujących się na serwerze zarządzanym przez Defense Information Systems Agency (DISA) - agencję odpowiedzialną za zabezpieczanie komunikacji Białego Domu.

Waszyngton nie odpowiedział na wezwanie do komentarza doniesień Reutera. Agencja prasowa wskazała, że pismo nie zawierało szczegółów, nie podając, który element systemu DISA został naruszony, ani też, jakiej liczby osób może dotyczyć wyciek. Dokument zaznaczał jednak, że obecnie nie ma dowodów wskazujących, iż dane zostały użyte w nieuprawniony sposób.

Podległa departamentowi obrony DISA na swojej oficjalnej stronie podaje, że "zapewnia bezpośrednią telekomunikację i wsparcie IT dla prezydenta USA, wiceprezydenta, ich biur oraz amerykańskich tajnych służb". Zatrudnia ona ok. 8 tys. pracowników cywilnych i wojskowych.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.