Reklama

Polityka i prawo

USA wzmacnia ochronę infrastruktury krytycznej

Fot. domena publiczna / pixabay.com

Financial Services Cyber Security Active Defense (FSCSAD) została wybrana przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS) jako podmiot, który weźmie udział w programie dotyczącym poprawy ochrony infrastruktury krytycznej.

Jak wynika z ogłoszenia na Federal Business Opportunities, FSCSAD będzie wykonawcą programu Apex Next Generation Cyber Infrastructure (NGCI), który zajmuje się identyfikowaniem oraz rozwojem nowych technologii w przypadku rosnących zagrożeń cybernetycznych. Chodzi zarówno o zagrożenia dla sektora finansowego w Stanach Zjednoczonych, jak i usługi krytyczne, które są stale oferowane obywatelom. Program Apex NGCI, pozwala na przekazanie organizacjom oraz instytucjom odpowiednich narzędzi znacznie zwiększających ich cyberbezpieczeństwo.

Program pozwoli rozwinąć obronę przed potencjalnymi przeciwnikami (w tym służbami państwowymi), których zamiarem ma być destabilizacja bezpieczeństwa całej sieci na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania, sektor finansowy będzie posiadał lepszą wiedzę na temat swoich możliwości sieciowych. Jak wynika z powiadomienia o dostępie o możliwych rozwiązaniach z tego zakresu, DHS zamierza coraz mocniej i lepiej rozwijać pojęcie świadomości sieciowej, gdzie administratorzy znają wszystkie słabe punkty sieci i chronią tylko jej najważniejsze elementy.

Czytaj też: USA i Australia razem przeciwko cyberprzestępcom

Program jest o tyle ważny, że po jego skutecznej realizacji w sektorze finansowym będzie mógł zostać użyty w innych gałęziach gospodarki, m.in. w sektorze ochrony infrastruktury krytycznej oraz sieciach rządowych, energetycznych oraz sektorze telekomunikacji.

Reklama

Komentarze

    Reklama