Trzecia wojna światowa i bezradni Francuzi. Czym straszy obywateli Kreml?

29 listopada 2019, 13:33
48632624116_b2b02aa30e_c
The White House / Flickr

Amerykanie knują jak podbić Obwód Kaliningradzki, organizują atak informacyjny na Osetię Południową oraz tworzą "pas niestabilności" dookoła Rosji. Czy to nowe realia geopolityczne? Nie, to kolejne wymysły rosyjskiej propagandy.

To nie jedyne problemy na świecie, które spowodowali Amerykanie wg. proklemlowskiej propagandy odpowiedzialni  również za zorganizowanie przewrotu w Boliwii a obecnie zamierzają powtórzyć ten scenariusz w Rosji. „Źli” Jankesi próbują również sterować francuskim prezydentem i dyktować mu jego następne działania, ponieważ uważają, że członkowie Unii Europejskiej nie są w stanie podejmować suwerennych decyzji. Amerykanie i ich zachodni sojusznicy to również patologiczni rusofobowie – wynika z najnowszej analizy walczącego z propagandą unijnego projektu EUvsDisinfo. Jego eksperci zauważają, że nie wiadomo, kto właściwie jest adresatem tych treści.

Dezinformacja na YouTubie

EUvsDisinfo tylko w listopadzie odnalazło 25 filmików na YouTubie, które szerzyły prokremlowską propagandę. Obejrzało je 2.5 milionów osób. Najpopularniejszy film dotarł do 580 tys. osób i dotyczył działań wojennych Ukrainy przeciwko mieszkańcom Donbasu, którzy nie zaakceptowali, jak to określa rosyjska propaganda, przewrotu stanu w Kijowie. Ponadto działania dezinformacyjne Kremla głoszą, że wielki głód na Ukrainie (Holodomor) wywołany przez Stalina był tak naprawdę wielką akcją sabotażową za którą stały Stany Zjednoczone i Kanada. Inny popularny film, który również dotarł do ponad pół miliona odbiorców mówi o tym, że zespół śledczych badający sprawę zestrzelenia samolotu malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą próbował przekupić kluczowego świadka wydarzenia.

Wspólnym mianownikiem tych działań propagandowych jest próba wybielenia wizerunku Rosji i zrzucenia winy na innych. Drugim ważnym czynnikiem jest wzbudzenie strachu i niepokoju wśród własnych obywateli, którzy mają czuć się otoczeni przez zewnętrzne wrogie, zachodnie siły. To stale utrzymująca się narracja w rosyjskiej propagandzie. W październiku, z 226 zanalizowanych przypadków większość z nich mówiła o zagrożeniu ze strony NATO i anty-rosyjskiej narracji – informuje EUvsDISINFO.

Strach przed III wojną światową

Eksperci z unijnego portalu nie są w stanie ocenić faktycznego wpływu tych narracji propagandowych na opinię publiczną w Rosji. Ostatnie badania przeprowadzone na grupie 1600 osób we wrześniu i październiku pokazały że, 42 % z nich żyje w ciągłym strachu przed wybuchem trzeciej wojny światowej. Co więcej, rosyjscy i radzieccy bohaterowie są zawsze krystalicznie czyści i nie mają nic na sumieniu. Eksperci z EUvsDisinfo przypominają, że najefektywniejszym sposobem kontroli mas jest strach i widać, że Kreml doskonale zdaje sobie z tego sprawę

KomentarzeLiczba komentarzy: 49
Kiks
piątek, 29 listopada 2019, 17:08

Jak można odbijać coś co niby jest ich? Ach. Faktycznie. Przecież to ukradli.

klawiatura
piątek, 29 listopada 2019, 16:38

Natomiast BMR w iraku Saddama było prawdą...

bania Davien
piątek, 29 listopada 2019, 19:21

Pamiętam jak "pięknie" Colin Powell łgał w ONZ na temat BMR Iraku, z jaką powagą prezentował rysunki i szkice przedstawiające irackie ruchome laboratoria broni biologicznej, jak przekonywał, że Saddam pozyskuje kluczowe komponenty do produkcji broni nuklearnej itd. itd. I okazało się co się okazało. Po zdobyciu Iraku USA przez lata szukało tej broni i nie znalazło nic. A już najbardziej śmieszny jest pewien funbojek z tym swoim Amarah (gdzie w porzuconych po zakończeniu wojny z Iranem zapomnianych bunkrach pozostały rakiety do "Gradów" z głowicami z sarinem) usiłujący jak zwykle "wybielić" swoich mocodawców. A równie "zabawne" jest to, że Powell 5.02.2003 r. o irackiej broni chemicznej prawie nie wspominał-pewnie dlatego, że wspomniany sarin Saddam wyprodukował ze składników dostarczonych mu przez Niemców i ...samych Amerykanów kiedy walczył z Iranem.

nidndd
piątek, 29 listopada 2019, 22:24

jednak Saddam wymordował tysiące Kurdów bronią masowego rażenie BMR. Były to gazy bojowe czyli broń chemiczna, zaatakowaniu Kurdowie umierali w niesamowitych mękach. Także matki i dzieci.

Polak
piątek, 29 listopada 2019, 21:29

Bardzo dziękuję za informację.

To pewne
piątek, 29 listopada 2019, 19:19

Przecież to oczywiste. Ktoś ma wątpliwości? Zawsze była tam broń chemiczna. W tym rosyjska!!

suawek
piątek, 29 listopada 2019, 16:32

Hong Kong. Zamieszki w Hong Kongu to też wina tych złych Amerykanów. Chcą zrobić tam "drugi Majdan". Tak twierdzą rusofile.

Fanklub Daviena
sobota, 30 listopada 2019, 12:37

No tak, i USA zupełnie bezzasadne wysłały protest dyplomatyczny do Chin, że to "niespotykany i dziki zwyczaj, by upubliczniać wizerunek agenta", gdy Chiny opublikowały nagrania ze spotkania w hotelu agentki CIA Julie Eadeh z liderami zamieszek...

Yugol
sobota, 30 listopada 2019, 10:56

Sankcje gospodarcze,niepokoje społeczne,infiltracja oraz korumpowanie organów władzy tak się osłabia państwo.

Gość
piątek, 29 listopada 2019, 16:04

Muszą coś wymyślać by utrzymać się u władzy, część ludzi to kupuje.

Tweets CyberDefence24