Reklama

Technologie

Mark Zuckerberg zapowiada, że NFT wkrótce pojawi się na Instagramie

Autor. Andrey Metelev / Unsplash

Twórca Facebooka ogłosił, że jego firma planuje niedługo wprowadzić NFT na Instagram. Dyrektor generalny Meta nie przedstawił szczegółów projektu, ale wspomniał o integracji tokenów z aplikacją do udostępniania zdjęć i filmów firmy, nad którą pracuje zespół Instagrama.

Reklama

„Pracujemy nad wprowadzeniem NFT na Instagram w najbliższym czasie. Nie jestem gotowy, aby ogłosić dzisiaj, co to dokładnie będzie, ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy będę w stanie wprowadzić część swoich NFT" – powiedział  Mark Zuckerberg w rozmowie z Shark Tank.

Reklama

O projekcie wspominał także szef Instagrama, Adam Mosseri pod koniec ubiegłego roku. Potwierdził, że firma „aktywnie bada" NFT w celu udostępnienia technologii szerszej publiczności. „Myślę, że to ciekawe miejsce, w które możemy zagrać, a także, miejmy nadzieję, pomóc twórcom" – przekazał Mosseri na Instagramie.

Czytaj też

Prace nad tą koncepcją mogą trwać już od jakiegoś czasu. Latem ubiegłego roku Instagram zorganizował „Tydzień twórców", wirtualny zjazd tylko na zaproszenie, który firma w swoich zaproszeniach określiła jako „Prywatne wydarzenie dla twórców NFT".

Reklama

Zainteresowanie Instagrama NFT łączy się z wizją metawersum Mety, połączonego wirtualnego świata wypełnionego cyfrowymi dobrami. „Mam nadzieję, że ubrania, które nosi twój awatar w metawersum mogą zostać wybite jako NFT i będzie można je przenosić między różnymi miejscami" – powiedział Zuckerberg.

Czytaj też

Plany firmy w zakresie NFT wpisują się w aspiracje jej założyciela, który postawił na nowy obszar zainteresowań Mety związany z metawersum. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama