Reklama

Technologie

Powstaje koalicja ws. wdrażania 5G w USA

Autor. Ivan Radic/Flickr/CC BY 2.0

10 listopada ogłoszono nawiązanie współpracy, której celem będzie przyspieszenie przyjęcia technologii 5G w różnych sektorach gospodarki USA. Na rozwój sieci liczy m.in. wojsko.

Reklama

Umowę dot. partnerstwa podpisały: General Dynamics Information Technology, Amazon Web Services, Cisco, Dell Technologies, Splunk i T-Mobile.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Utworzenie tej koalicji pomoże nam połączyć nasze wspólne mocne strony, aby zapewnić zróżnicowanie techniczne i najkorzystniejsze rozwiązania dla naszych klientów rządowych" – powiedział Ben Gianni, wiceprezes GDIT.

Jak wyglądać będzie wspomniana współpraca? Jak informuje c4isrnet, GDIT ma zająć się projektowaniem, wdrażaniem oraz utrzymaniem 5G. Do tego ma wykorzystywać chmurę udostępnianą przez Amazon. Cisco będzie stało za wprowadzeniem specjalistycznych chipów, natomiast Dell dostarczy oprogramowanie. Slunk ma czuwać na cyberbezpieczeństwem, a T-Mobile zagwarantować najlepszą przepustowość internetu.

Amerykańskie wojsko zainteresowane 5G

Jedną z instytucji zainteresowanych wdrożeniem sieci 5G w celu szybkiego udostępniania informacji jest Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Mowa tu o inwestycji w tzw. inteligentne magazyny (opierające swoje działanie na sztucznej inteligencji).

W tym roku Pentagon przeznaczył prawie 338 milionów dolarów w ramach inwestycji w sieć 5G. W kolejnych latach można spodziewać się dalszych inwestycji w ten sektor.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama