Reklama

Armia i Służby

Pentagon eksperymentuje z 5G

us army
Autor. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Departament Obrony USA korzysta z laboratorium Idaho National Laboratory, w ramach którego ma być testowana sieć 5G i jej potencjalne zastosowanie w operacjach zagranicznych.

Reklama

Poligon testowy znajduje się na świeżym powietrzu. Obiekt jest wyposażony w radiotelefony piątej generacji, anteny i stacje bazowe.

Reklama

„To najnowocześniejsze (...) stanowisko testowe sieci 5G pozwoli siłom zbrojnym USA, dowództwom bojowym i innym agencjom rządowym USA testować, szkolić, oceniać i rozumieć, jak bezpiecznie działać za pośrednictwem stale zmieniającego się globalnego środowiska telekomunikacyjnego” – oświadczył Tom Dekeyser, dyrektor programu Operate Through Departamentu Obrony, cytowany przez C4isrnet.

Czytaj też

Jakie możliwości przyniesie 5G?

Pentagon od lat zwraca uwagę na technologię 5G. W strategii z 2020 roku zaznaczono, że państwa, które opanują technologię komunikacyjną i łączność zdobędą przewagę militarną i gospodarczą. Od tego czasu przeprowadzano testy w Kalifornii, Nevadzie, Utah i Waszyngtonie.

Reklama

Technologia 5G przynosi wiele szans, takich jak np. rozwój Internetu Rzeczy, jednak niesie ze sobą także zagrożenia, m.in. potencjalna możliwość włamania do systemu, drogie koszty infrastruktury czy obawy dotyczące prywatności danych.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama