Reklama

Technologie

Ostra rywalizacja o chmurę. Amazon i Google krytykują Microsoft

Autor. geralt/Pixabay

Amazon oraz Alphabet (Google) skrytykowali zmiany w chmurze obliczeniowej Microsoftu. Giganci uważają, że ogranicza on konkurencję i zaniechęca klientów do wybierania innych dostawców usług chmurowych.

Reklama

Microsoft w tym tygodniu ogłosił zmiany w umowach licencyjnych, które miałyby wejść w życie od 1 października br. Zdaniem firmy mają one ułatwić konkurowanie dostawcom usług w chmurze.

Reklama

Jak podaje Reuters, natomiast według rywali - firma „ogranicza konkurencję i zniechęca klientów do przejścia do innych dostawców usług w chmurze”.

Cloud computing to jedna z tych technologii, która w przyszłości z pewnością będzie się rozwijać, więc niewątpliwie rywalizacja między gigantami będzie jeszcze bardziej zaciekła. Liderem rynku jest Amazon, który wyprzedza Google, Microsoft i Amazona.

Reklama
    Reklama

    Skargi do UE

    Reklama

    Microsoft wprowadzi zmiany po tym, jak mniejsze podmioty chmurowe w Unii Europejskiej skierowały skargi do unijnych organów antymonopolowych.

    Rzecznik AWS (Amazon Web Services) miał stwierdzić, cytowany przez redakcję, że „Microsoft dubluje swoje szkodliwe praktyki, wprowadzając jeszcze więcej ograniczeń i podejmuje nieuczciwą próbę ograniczania konkurencji”.

    Reklama
      Reklama

      Natomiast wiceprezes Google Cloud Marcus Jadotte napisał na Twitterze, że „chmura to elastyczne przetwarzanie (danych) bez ograniczeń licencyjnych”. Jego zdaniem to klienci powinni mieć możliwość wybierania technologii „najlepszej dla nich samych, a nie takiej, która działa najlepiej dla Microsoftu”.

      Z raportu SAP oraz Kantar „Cyfrowa wędrówka w chmury. Menedżerzy o chmurze w Polsce i regionie CEE” wynika, że z usług chmurowych dla biznesu korzysta 8 na 10 managerów przynajmniej w jednym obszarze. To więcej niż średnia w naszym regionie.

      Reklama

      /NB

      Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

      Reklama
      Reklama

      Jak odkryto blokady w pociągach Newagu?

      YouTube cover video

      Komentarze

        Reklama