Technologie
Naszyjniki anty-5G okazały się być radioaktywne
Naszyjniki i akcesoria, która miały „chronić ludzi przed 5G” okazały się być radioaktywne.
Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa jądrowego i ochrony przed promieniowaniem (ANVS) wydał ostrzeżenie o dziesięciu produktach, które według niego wydzielały szkodliwe promieniowanie, a według producentów "miały chronić przed 5G" – podało BBC.
Urząd zaapelował do nieżuwania tych produktów, ponieważ mogą one powodować długotrwałe szkody dla zdrowia. Zaznaczono jednocześnie, że nie ma dowodów na to by wierzyć, że 5G jest szkodliwe dla zdrowia.
Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że sieci komórkowe 5G są bezpieczne i zasadniczo nie różnią się od istniejących już 3G i 4G. Wykorzystują one niejonizujące fale radiowe, które nie uszkadzają DNA. Mimo to ciągle są osoby, które wierzą w szkodliwość 5G, a w skrajnych przypadkach dochodziło do ataków na nadajniki.
W swoim ostrzeżeniu holenderski urząd podał, że szkodliwy dla zdrowia, reklamowany jako „anty-5G” okazał się być naszyjnik, bronsoletka czy maska do spania „Energy Armor”. Co więcej, bronsoletka dla dzieci o nazwie „Magnetix Wellness” emituje promieniowanie.
„Sprzedawcy w Holandii zostali poinformowani, że sprzedaż ta jest zabroniona i musi zostać natychmiast wstrzymana oraz że muszą poinformować o tym swoich klientów” – podał holenderski urząd.
ANVS opublikował na swojej stronie internetowej pełną listę produktów, które zidentyfikował jako radioaktywne.
Polacy niechętni 5G?
Blisko 60 proc. Polaków można określić mianem osób o orientacji „anty-5G” – wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT).
W raporcie „Postawy Polaków wobec pola elektromagnetycznego oraz nowych technologii”, opracowanym przez Polską Izbę Informatyki i Teleinformatyki (PIIT), jednoznacznie oceniono, że wiedza Polaków na temat PEM jest ograniczona. Zgodnie z wynikami badania, 46 proc. osób w wieku 15 lat i więcej wskazuje, że "nie zna tego zjawiska". Nie zaskakuje fakt, że najniższą świadomość mają emeryci i renciści - informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany