Reklama

Technologie

Meta szykuje nowy zestaw do VR. Premiera w październiku

Fot. Anthony Quintano/Wikimedia Commons/CC 2.0

Szef Meta (Facebook) Mark Zuckerberg zapowiedział, że kolejny zestaw słuchawkowy VR będzie miał swoją premierę w październiku.

Reklama

W odcinku podcastu „The Joe Rogan Experience” - którego Mark Zuckerberg był gościem – zapowiedział, że zestaw słuchawkowy VR firmy zadebiutuje w październiku podczas konferencji Meta Connect.

Reklama

Nowe urządzenie ma mieć możliwość śledzenia mimiki twarzy i pokazywania jej na wirtualnym awatarze. Ma to być jeden z elementów styku człowieka z technologią, w tym przypadku kontaktu wzrokowego z VR.

„Kiedy prowadzisz rozmowę wideo, nie czujesz się tak, jakbyś był z tą osobą. Dla mnie wirtualna rzeczywistość odblokowuje to, że naprawdę przekonuje twój mózg, że tam jesteś” - powiedział cytowany przez serwis ArsTechnica.

Reklama

Czytaj też

Ile będzie kosztował zestaw do VR?

Opis zestawu słuchawkowego ma pasować do modelu Project Cambria, choć nie tak dawno Bloomberg sugerował, że może to być jednak Meta Quest Pro. Jego cena może sięgać „najwyższej półki” urządzeń – dla przykładu pod koniec lipca br. Meta ogłaszała, że Quest 2 nie będzie kosztował 299 dolarów, a 399, natomiast model z większą pamięcią – 499 dolarów zamiast pierwotnych 399 dolarów.

Meta jest jednym z tych gigantów technologicznych, który zdecydował się na inwestycję w technologie związane z połączeniem świata rzeczywistego i wirtualnego. Stąd to jedno z wielu działań w stronę VR, a głównym celem biznesowym Zuckerberga ma być teraz rozwój naszego życia w metawersum.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze