Reklama

Technologie

Kolejne zwolnienia w sektorze tech. Amazon redukuje 9 tys. miejsc pracy

Fot. Davis Turner/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Davis Turner/Wikipedia Commons/CC 3.0

Technologiczny gigant Amazon zapowiedział, że zwolni kolejne 9 tys. osób w związku z niepewną sytuacją gospodarczą. To nie pierwsza firma z branży Big Tech, która decyduje się na taki krok.

Reklama

Łącznie Amazon w ostatnich miesiącach zlikwiduje w sumie blisko 27 tys. miejsc pracy, co stanowi 9 proc. załogi spośród około 300 tys. pracowników.

Reklama

Ostatnie cięcia mają objąć dział usług chmurowych i reklamowych Amazona, które do tej pory uchodziły za nietykalne, jednak sytuacja makroekonomiczna miała zmusić firmę do redukcji również w tych segmentach. Zwolnienie mają też objąć Twitcha. Jak zapowiedziano – będzie to dotyczyło 400 pracowników.

Nowa runda zwolnień ma przebiegać do końca kwietnia br. Akcje spółki w odpowiedzi na te informacje spadły o 1,8 proc.

Reklama

W notatce dla pracowników, cytowanej przez Reutersa, dyrektor generalny Amazona Andy Jassy stwierdził, że decyzja ta była spowodowana „niepewnością gospodarczą” i zapadła w związku z „analizą priorytetów”. „Biorąc pod uwagę niepewną gospodarkę, w której żyjemy oraz niepewność, jaka towarzyszy najbliższej przyszłości, zdecydowaliśmy się bardziej zredukować nasze koszty i liczbę pracowników” - podkreślił.

Czytaj też

Zwolnienia w sektorze tech

Decyzja o zwolnieniach w Amazonie nie jest niczym nowym w sektorze technologicznym – od kilku miesięcy Big Techy ogłaszają kolejne redukcje, które objęły już m.in. Microsoft, Alphabet Inc. (Google); Metę (Facebook), Twittera czy Spotify.

W zeszłym tygodniu to Meta zapowiedziała gigantyczne zwolnienia, o czym pisaliśmy na naszych łamach). W tym roku chodzić ma o 10 tys. miejsc pracy, podczas gdy w 2022 roku pożegnano 11 tys. pracowników.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama