Reklama

Biznes i Finanse

Amazon Smile przechodzi do historii. W tle gigantyczne zwolnienia

Autor. ANIRUDH / Unsplash

Amazon zmienia strategię dotyczącą swojej działalności charytatywnej i rezygnuje z programu Smile. To nie jedyne cięcie kosztów tej firmy w ostatnim czasie.

Reklama

Czym jest Amazon Smile? To program, która umożliwia klientowi Amazona przeznaczenie 0,5 proc. z danej transakcji na wybrany cel charytatywny. Od 2013 roku, czyli od momentu uruchomienia fundacji - Amazon przekazał dzięki temu programowi prawie pół miliarda dolarów na różnorakie działania filantropijne.

Reklama

[ Jak informuje portal CNBC ] program niedługo przejdzie do historii. 20 lutego ma być ostatnim dniem funkcjonowania Smile'a. Co wpłynęło na taką decyzję władz amerykańskiej spółki?

Kryzys w Big Techach

Powód jest prozaiczny. Cięcie kosztów. Już od kilku miesięcy dyrektor operacyjny Amazona, Andy Jassy prowadzi przegląd finansów firmy. Wiemy już, że cięcia wydatków doprowadzą do zmniejszenia wydatków na nowe inwestycje, a także do zakończenia części trwających już projektów.

Reklama

Zwolnienia w Amazonie

Wiemy też, że zmiany zachodzące w Amazonie będą dotyczyć masowych redukcji etatów. Jak wskazuje amerykański Business Insider, w ostatnią środę (18 stycznia) rozpoczęto zwolnienia, które mogą dotknąć nawet 18 tys. osób.

Czytaj też

W kontekście zwolnień Amazon nie należy do wyjątków. Kryzys dotknął także inne największe firmy technologiczne. W środę pisaliśmy o redukcji, której dokonuje Microsoft , a jeszcze w listopadzie wspomnieliśmy o cięciach etatów w pozostałych wielkich firmach technologicznych, które nie ominęły Facebooka czy Twittera.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze