Reklama

Technologie

Cięcia etatów a wydatki na transformację cyfrową

fot. Unsplash; Simon Abrams

Nie tak dawno informowaliśmy na naszych łamach o masowych zwolnieniach, których w tym roku dokonują największe firmy technologiczne. Jak się okazuje, cięcia etatów nie są jednak równoznaczne z ograniczeniem wydatków na cyfrową transformację.

Reklama

Według poniedziałkowej „Rzeczpospolitej ", większość korporacji planuje wzrost wydatków na nowe technologie. Według informacji Boston Consulting Group tylko 4 % z nich planuje cięcie kosztów, natomiast aż 60% firm chce zainwestować jeszcze większe pieniądze w 2023 roku. Jaki jest główny powód takiej strategii? Chęć ograniczenia długoterminowych wydatków. Inwestycje w IT są uznawane za jeden z najlepszych sposobów na bardziej oszczędne prowadzenie biznesu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zdaniem BGC za przyszłoroczny wzrost wydatków w głównej mierze odpowiadać będą inwestycje w rozwój oprogramowania oraz usług IT. Ekspertami, o których najbardziej będą zabiegać firmy, powinni być natomiast ci od zaawansowanych technologii, inżynierowie oprogramowania oraz data scientists. Kilka najbliższych miesięcy pokaże nam, czy opisane przewidywania znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze