Reklama

Technologie

Chińska sztuczna inteligencja. Pentagon: musimy zająć się danymi

chiny
Autor. Joe Hunt/Flickr/CC BY 2.0

Stany Zjednoczone muszą zająć się danymi, w tym ich oznaczaniem, jeśli chcą pokonać Chiny w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) – alarmuje jeden z urzędników Departamentu Obrony USA.

Reklama

Craig Martell, dyrektor ds. cyfryzacji i sztucznej inteligencji w Pentagonie, podczas wojskowego sympozjum w Kolorado podkreślił, że w celu pokonania Chin w obszarze sztucznej inteligencji, Stany Zjednoczone muszą radykalnie zwiększyć swoje wysiłki na rzecz gromadzenia, oznaczania i sortowania ogromnej ilości danych. Mowa o informacjach, które posłużą do „uczenia" algorytmów.

Reklama

„Jeśli zamierzamy pokonać Państwo Środka, a musimy to zrobić w obszarze AI, konieczne jest znalezienie sposobu na etykietowanie danych na dużą skalę. Bez tego nie odniesiemy sukcesu” – wskazał Craig Martell, cytowany przez C4isrnet.

Zaawansowane autonomiczne rozwiązana, aby jak najskuteczniej wykonywać swoje zadania potrzebują „nakarmienia" dużą ilością danych, które będą odpowiednio segregowane.

Reklama

Czytaj też

AI w rękach Chin

Obawy dotyczące potencjału Chin w dziedzinie AI wyraził, w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szef FBI Christopher Wray.

Jego zdaniem, kiedy nie będzie żadnej kontroli Pekin może wykorzystać sztuczną inteligencję do prowadzenia większej liczby operacji hakerskich, kradzieży własności intelektualnej, czy represji wobec np. mniejszości Ujgurów.

Czytaj też

Wpływ na pole bitwy

Jak informowaliśmy, sztuczna jest technologią aktywnie rozwijaną przez Stany Zjednoczone. Ma zapewnić przewagę nad adwersarzami i tym samym ugruntować dominację USA na arenie międzynarodowej.

W grudniowym wywiadzie dla DefenseOne Craig Martell podkreślił, że AI faktycznie może decydować o tym, kto odniesie sukces na przyszłym polu bitwy. Równocześnie należy jednak pamiętać, że nie wszystko, co nazywane jest „sztuczną inteligencją", gwarantuje faktycznie „prawdziwą inteligencję”.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama