Reklama

Strona główna

Technologiczny gigant zainteresowany inwestycją w OpenAI

Fot. Geralt/Pixabay

Popularność ChatGPT sprawia, że pojawiają się kolejni chętni do zainwestowania w narzędzia sztucznej inteligencji. Coraz częściej są to najpotężniejsze światowe marki.

Według amerykańskiego Business Insider firma Microsoft planuje zainwestować 10 miliardów dolarów w OpenAI. Byłaby to kolejna inwestycja w firmę twórców ChatGPT.

W 2019 roku przeznaczono już miliard dolarów na rozwój firmy zajmującej się sztuczną inteligencją. W ten sposób amerykański gigant stałby się udziałowcem 49 proc. akcji OpenAI.

Czytaj też

Rośnie wartość OpenAI

Obecnie OpenAI wyceniany jest na 20 miliardów dolarów. Szacuje się, że ewentualna inwestycja Microsoftu sprawi, że wartość OpenAI wzrośnie do prawie 30 miliardów dolarów.

OpenAI, czyli laboratorium badawcze sztucznej inteligencji, zostało założone w 2015 roku m.in. przez Sama Altmana. Ewentualna inwestycja Microsoftu może sprawić, że OpenAI stanie się jednym z najcenniejszych obecnie amerykańskich startupów.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.*Piszcie do nas na: [email protected].*

Komentarze