Reklama

Podnieść bezpieczeństwo firmy z Samsung i Cisco

Samsung Galaxy
Autor. Samsung

Współpraca Samsung i Cisco zaowocowała powstaniem rozwiązania, które podnosi poziom bezpieczeństwa organizacji w przypadku, gdy pracownicy korzystają z własnych urządzeń do wykonywania służbowych zadań. Teraz można je wdrożyć również na innych modelach niż Galaxy.

Materiał sponsorowany

Rozwój urządzeń mobilnych znacząco wpłynął na funkcjonowanie organizacji na wielu polach. Jednym z kluczowych obszarów jest cyberbezpieczeństwo. Im więcej sprzętu i użytkowników, tym więcej wyzwań z perspektywy np. ochrony danych korporacyjnych. 

Do tego dochodzi upowszechnienie modelu pracy zdalnej lub hybrydowej. To generuje dodatkowe ryzyko z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Aby zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, należy postawić na sprawdzone rozwiązania. Takie oferuje Samsung we współpracy z Cisco.

    Reklama

    Bezpieczeństwo firmy i pracownika. Nowa jakość od Samsung i Cisco

    Bazując na sukcesie Zero Trust Network Acess (ZTNA) dla modeli Galaxy, obie firmy robią krok dalej. Teraz rozwiązanie będzie dostępne również na inne urządzenia, rozpoczynając od tych z systemem Android 15.

    „Angażujemy się w podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa organizacji stawiających na technologie. Umożliwiając korzystanie z ZTNA na różnych urządzeniach z Androidem, pokazujemy, że nie są to puste słowa” – mówi nam Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska. 

    Opracowanie ZTNA dla modeli Galaxy nazywa „przełomowym”. Jak tłumaczy, dzięki niemu zarządzanie sprzętem jest bezpieczne, a dodatkowo zapewnia bezproblemowy dostęp do zasobów korporacyjnych. Wszystko za sprawą implementacji podejścia Zero Trust.

      Reklama

      Coraz więcej urządzeń prywatnych w pracy służbowej

      Owoc współpracy Samsung i Cisco jest teraz dostępny także na innych modelach urządzeń. Jak wspomnieliśmy, chodzi o sprzęt pracujący na Androidzie, począwszy od wersji 15.

      Zdecydowano się na taki krok ze względu na fakt, że coraz częściej pracownicy korzystają z osobistych urządzeń do wykonywania obowiązków służbowych. Dla wielu z nich to wygodne podejście, ponieważ łączą 2 w 1: mogą realizować zadania a równocześnie korzystać ze sprzętu do prywatnych celów. 

      To jednak sprawia, że organizacje muszą rozszerzyć swoją politykę bezpieczeństwa i zadbać o ochronę korporacyjnych zasobów, mając na uwadze osobiste urządzenia pracowników. 

        Reklama

        Korzyść dla firmy i pracowników

        Najnowsza aktualizacja Samsung Knox i Cisco Secure Access dostarcza kompleksowe rozwiązanie, które sprawdza się w codziennej pracy organizacji. 

        Dzięki niemu personel może np. łączyć się z zasobami organizacji z własnych urządzeń bez obaw o bezpieczeństwofirmy. Jest to możliwe dzięki protokołom MASQUE i QUIC (HTTP/3).

        Administratorzy IT zyskują możliwość ustawiania opcji dostępowych dla poszczególnych użytkowników lub aplikacji w zależności od potrzeb (np. nie wszyscy mogą posiadać dostęp do wrażliwych danych).

        „Dzięki ZTNA pracownicy mogą działać sprawnie, efektywnie, posiadać bezproblemowy dostęp do zasobów korporacyjnych z dowolnego miejsca. Z kolei przedsiębiorstwo ma pewność, że dane i aplikacje są odpowiednio chronione, co ma szczególne znaczenie dla prowadzonej działalności” – wskazuje na łamach naszego portalu Tomasz Chomicki. 

        Warto podkreślić, że aby korzystać z rozwiązania nie potrzebne są żadne dodatkowe aplikacje ani złożone konfiguracje. Wdrożenie jest bardzo proste i intuicyjne: wystarczy instalacja odpowiedniej aktualizacji.

          Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

          Reklama
          Reklama

          Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?

          Materiał sponsorowany

          Komentarze

            Reklama