Polityka i prawo

Spór kompetencyjny między MON a MC? Bochenek: "Nie w tym momencie"

Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena Publiczna
Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena Publiczna

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zaprzeczył informacjom o sporze kompetencyjnym pomiędzy ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, a minister cyfryzacji Anną Streżyńską. Jego zdaniem przepisy szczegółowo określają, kto nadzoruje poszczególne podmioty i spółki. 

Bochenek pytany w środę w Radiu Plus, czy pomiędzy ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem a minister cyfryzacji Anną Streżyńską występują jakieś spory kompetencyjne odparł: "w tym momencie nie ma".

Przepisy dookreślają kto nadzoruje poszczególne spółki, poszczególne podmioty i tutaj nie ma żadnego sporu kompetencyjnego. Wszystko jest dookreślone prawnie.

Rafał Bochenek - rzecznik rządu

We wtorek minister cyfryzacja Anna Streżyńska w Radiu Zet powiedziała, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa.

To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (...) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza

Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji

Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: "Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u".

Czytaj też: Streżyńska przeciwko "militaryzacji cyberbezpieczeństwa"

PAP - mini

 

Komentarze